Deklaracja dostępności
Kultura

W Miejskiej Galerii Sztuki odbył się wernisaż wystawy pt. „Rytmy i światłocienie” Ewy Stokłosy

Od 29 lutego w Miejskiej Galerii Sztuki podziwiać można prace autorstwa Ewy Stokłosy. Tego dnia odbył się wernisaż wystawy artystki pt. „Rytmy i światłocienie”.

Wernisaż rozpoczął się koncertem córki artystki – Agaty Stokłosy, a wystawę otworzyła Joanna Michalik – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, która przywitała zgromadzonych gości, wśród których byli przedstawiciele sponsorów, władz samorządowych, artyści i miłośnicy sztuki. Dyrektor biblioteki przybliżyła osobę Ewy Stokłosy oraz jej dorobek artystyczny, po czym oddała głos artystce.

Ewa Stokłosa wprowadziła zgromadzonych w tematykę swojej wystawy oraz opowiedziała o swojej twórczości. Prace artystki prezentowane w Miejskiej Galerii Sztuki to dzieła niewątpliwie oryginalne, wyrażające jej spojrzenie na otaczający nas świat oraz przyszłość. Znajdziemy w nich odniesienie do Boga, czy też próby uchwycenia Sacrum.

Wystawa retrospektywna Ewy Stokłosy obejmuje szeroki zakres jej twórczości artystycznej i wydawniczej. W kręgu twórczej inspiracji artystki jest człowiek i jego rytm życia, cykl przemijania oraz rytmy obecne w architekturze i przyrodzie. W grafikach, malarstwie i ilustracjach autorki widzimy jej wrażliwość oraz sposób postrzegania świata.

Wystawę można zwiedzać do 15 marca br. w godzinach pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej.

Galeria

Wróć do góry