Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Trwa nabór muzyków do Orkiestry Dętej „Echo Podhala”

Orkiestra Dęta „Echo Podhala” działająca przy Limanowskim Domu Kultury zaprasza do współpracy instrumentalistów grających na instrumentach dętych i perkusyjnych.

Orkiestra Dęta „Echo Podhala”  powstała w 1923 roku. W repertuarze zespołu jest wiele melodii opartych na motywach ludowych regionu opracowanych na orkiestrę przez założyciela i dyrygenta Mieczysława Mordarskiego, jego brata Gracjana oraz Ludwika. Orkiestra prezentuje różnorodny repertuar muzyczny: współczesną muzykę rozrywkową i regionalną, najpopularniejsze standardy jazzowe i rockowe w nowych aranżacjach a także pieśni patriotyczne, wojskowe i religijne. Obecnie dyrygentem Orkiestry jest Krzysztof Madziar – dyrygent, aranżer i teoretyk muzyki. Muzyk Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Nauczyciel w Szkole Muzycznej I st. w Łącku i Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach.

Wymagana podstawowa znajomość nut. Zainteresowanych zapraszamy na próby w każdy piątek o godzinie 19:00 w sali muzycznej Limanowskiego Domu Kultury (II piętro).

Więcej informacji o działalności Orkiestry na stronie LDK: https://www.ldk.limanowa.pl/orkiestra-deta-echo-podhala

Dodatkowe informacje pod numerem  telefonu 18/ 337 16 03 w godzinach od 8:00 do 16:00.

Wróć do góry