Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

„Strefa interesów” 22 marca w Kinie Konesera

Kino europejskie, światowe produkcje które wzruszają, budzą w widzach emocje, jak i również ambitne kino polskie – to wszystko można zobaczyć w ramach filmowego cyklu „Kino Konesera” w kinie Klaps. Podczas wydarzenia publiczność ma okazję obejrzeć seans kina niekoniecznie popularnego,a  jednak poruszającego i dającego do myślenia.

22 marca o godz. 18:00 kino Klaps zaprasza do obejrzenia głęboko wstrząsającego, otwierającego oczy dzieła, które wychodzi poza ramy filmu i przejdzie do historii kina – „Strefa interesów”.

W „Strefie interesów” brytyjski reżyser Jonathan Glazer przygląda się domowej idylli w czasach nazistowskich Niemiec. Rudolf (Christian Friedel) wraz z żoną Hedwigą (Sandra Hüller) oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pedantycznie czystym domu z wypielęgnowanym ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. W weekendy lubią popływać kajakami lub pospacerować po lesie z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

„Strefa interesów” to porażające studium banalności zła, w którym nigdy nie jesteśmy świadkami ludobójstwa ani obozowej rzeczywistości. Wszystko, co brutalne, od czego chce się odwrócić wzrok, zostaje wypchnięte poza dom Rudolfa i Hedwigi, hermetycznie zamknięte poza ich codziennym życiem. Rodzinną sielankę tylko od czasu do czasu zakłóca dym z pobliskich kominów obozu. Czy można urządzić sobie sterylny raj w cieniu cudzego piekła, tak aby jego ślady nie przeniknęły do świadomości i sumienia?

Cena: 14 zł

Bilety można nabyć w kasie kina Klaps, biletomacie jak również za pośrednictwem strony internetowej: https://bilety.ldk.limanowa.pl/b24-do-miejsc-numerowanych-i-nienumerowanych/?id=576596#12494

Na widzów czekać będzie również kawa i herbata.

Kino Klaps zaprasza!

 

 

Wróć do góry