Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Profesorem Jerzym Bralczykiem pt.: „O języku i nie tylko”

Miejska Biblioteka zaprasza na spotkanie z Profesorem Jerzym Bralczykiem, językoznawcą i jednym z najpopularniejszych autorytetów w dziedzinie języka polskiego. Profesor Bralczyk swoje wystąpienie skupi wokół języka polskiego, lecz, jak głosi tytuł spotkania, nie tylko. O czym jeszcze usłyszy publiczność?  Można się będzie tego dowiedzieć  we wtorek 9 kwietnia o godz. 17:00 w sali kameralnej LDK.
Profesor Jerzy Bralczyk to autorytet w dziedzinie języka polskiego. Jak sam mówi o sobie: Istotną rolę w moim życiorysie odgrywa działalność popularyzatorska – w sferze poprawności języka, zwłaszcza publicznego, a także języka polityki, reklamy, prawa. Od lat służę konsultacjami różnym instytucjom, jestem zapraszany jako referent na wewnętrzne konferencje branżowe. Często bywam także ekspertem językowym w sprawach konfliktowych i jurorem w konkursach o charakterze językowym. Moje programy radiowe i telewizyjne, także skierowane do widzów i słuchaczy za granicą, miały i mają dość liczną publiczność. Jestem wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego.
Przedsięwzięcie organizowane jest wspólnie z bankiem Spółdzielczym w Limanowej oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich – koło Limanowa.
Wstęp wolny!
Wróć do góry