Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Międzynarodowy sukces karateków ARS Limanowa – JONEC Team – bardzo dobra postawa i 5 medali na Chorwacji

9 marca w miejscowości Sveta Nedelja koło Zagrzebia odbył się 19 Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin DOMENICA CUP. W zawodach łącznie brało udział 299 zawodników reprezentujących 27 klubów z 13 państw Europy. Na zaproszenie sensei Vladimira Sekelj (4 Dan) – szefa chorwackiego oddziału organizacji IKO Matsushima, który był organizatorem turnieju w zawodach miało zaszczyt wziąć udział ośmioro młodych limanowskich karateków: Maciej Kądziołka, Jacek Stachoń, Oliwier Kądziołka, Adrian Kamenczak, Bartłomiej Wygoda, Arkadiusz Kądziołka, Jakub Kądziołka i Nikola Kądziołka. Podczas turnieju limanowskim zawodnikom towarzyszyli i kibicowali ich rodzice oraz trener shihan Arkadiusz Sukiennik (5 Dan). Do grona kibiców ARS Limanowa – JONIEC Team dołączył również były Konsul Republiki Chorwacji w Polsce Pan Špoliarič Josip wraz z małżonką, który specjalnie dla limanowskich wojowników pojawił się w hali zawodów.

Podopieczni shihan Arkadiusza Sukiennika (5 Dan) rywalizowali wyłącznie w konkurencji kumite, w stosownych do wieku i wagi kategoriach. Warto podkreślić, że większość kategorii była bardzo licznie i mocno obsadzona. Cała ósemka limanowskich karateków zaprezentowała się bardzo dobrze. Aż pięcioro limanowian, po świetnych i zaciętych walkach wywalczyło medale, w tym 2 złote i 3 srebrne.
Miejsca na podium zajęli:

– Arkadiusz Kądziołka – złoty medal w kumite juniorów -65 kg;
– Oliwier Kądziołka – złoty medal w kumite młodzików -50 kg;
– Bartłomiej Wygoda – srebrny medal w kumite juniorów -65kg;
– Jacek Stachoń – srebrny medal w kumite młodzików -40 kg;
– Jakub Kądziołka – srebrny medal w kumite seniorów -70 kg.

Mniej szczęścia mieli pozostali limanowscy zawodnicy. Adrian Kamenczak, w zdecydowany sposób wygrał walkę eliminacyjną, zadając rywalowi z Czarnogóry punktowane kopniecie na głowę. Niestety w kolejnej walce nie zdołał w zdecydowany sposób uporać się z zawodnikiem ze Szwajcarii. Po regulaminowych 2 minutach walki sędziowie zarządzili dogrywkę, po której wynik był identyczny (2:2) i sędzia maty pechowo dla Adriana przyznał wygraną zawodnikowi ze Szwajcarii, który jak się później okazało został zwycięzca tek kategorii. Nikola Kądziołka również nie zaliczy tych zawodów do szczęśliwych. W walce eliminacyjnej spotkała się z zawodniczką ze Słowenii, która jak się okazało nie zamierzała ustąpić nawet na krok naszej zawodniczce. Po regulaminowych 2 minutach walki sędziowie zarządzili dwuminutową „dogrywkę”, która to również nie wyłoniła zwyciężczyni. Sędziowie zarządzili, więc kolejną dwuminutową „dogrywkę”, która również okazała się wyrównana. Zgodnie z obowiązującymi przepisami turnieju sędzia musiał podjąć werdykt i pechowo dla Nikoli przyznał zwycięstwo zawodniczce ze Słowenii. Najmłodszy z limanowskiej ekipy, dziesięcioletni Maciej Kądziołka również musiał pogodzić się z przegraną już w pierwszej walce, ale jego przegraną można zrzucić na fakt, że podczas tego turnieju rywalizacja dzieci odbywała się na nieco innych (łagodniejszych) przepisach w porównaniu do tych, w których rywalizuje się z Polsce.

Limanowianie kolejny raz zaprezentowali się bardzo dobrze, potwierdzając swój wysoki, międzynarodowy poziom sportowych umiejętności. Potwierdzeniem tego są nie tylko zdobyte medale, ale również zaproszenia, jakie otrzymali limanowscy karatecy na kolejne międzynarodowe turnieje. Wyjazd na Bałkany był również okazją dla limanowskich dzieci i młodzieży do nawiązania nowych znajomości oraz zwiedzania, poznania innej kultury, języka i zabytków. Limanowianie podczas wyprawy na Bałkany dzięki uprzejmości Grzegorza i Sylwestra Kądziołka mieli okazję zwiedzić i poznać historię ogrodu i położonego w nim pałacu Schönbrunn w Wiedniu. W Zagrzebiu limanowscy karatecy zwiedzali Muzeum Techniki im. Nikola Tesli w Zagrzebiu. Mimo krótkiego i napiętego planu podróży i pobytu limanowskim karatekom udało się połączyć przyjemne z pożytecznym.

Udział limanowskich karateków w tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym był możliwy dzięki wsparciu Sylwestra Kądziołki oraz Mieczysława Jońca, właściciela firmy JONIEC, którzy na potrzeby wyprawy limanowskich wojowników na Bałkany użyczyli swoich samochodów. Dziękujemy!

Członkowie klubu dziękują również pozostałym firmom, które wspierają działalność ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa, tj.: Firma JONIEC, PDM LIMDROG, PAK-FOL, Urząd Miasta Limanowa, Lumors, BS Limanowa.

Galeria

Wróć do góry