Deklaracja dostępności
Kultura

IV konkurs plastyczny „Kreatywna Pisanka” zakończony

Zakończył się II etap IV konkursu plastycznego „Kreatywna Pisanka”. Spośród 5 biorących w nim udział pisanek jury rozdysponowała miejsca i nagrody. W konkursie brały udział przedszkola i oddziały przedszkolne z terenu Miasta i Gminy Limanowa.

Celem konkursu jest ukazanie piękna i pielęgnowanie tradycji świąt Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych dzieci, rozbudzanie wyobraźni i kreatywności wśród dzieci, poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik, integracja dzieci poprzez wspólną działalność plastyczną, promowanie aktywności twórczej dzieci, aktywizacja grup przedszkolnych i możliwość prezentacji swoich prac na terenie Limanowej.

Konkurs był adresowany do dzieci przedszkolnych uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie Miasta i Gminy Limanowa. Jest on realizowany w formie II etapów, w trakcie których zadaniem uczestników jest przygotowanie przestrzennej pisanki. Już widzimy, że konkurs ten powoli staje się piękną tradycją i z roku na rok możemy cieszyć się z coraz bardziej pomysłowych i jeszcze piękniej wykonanych prac.

Jury tegorocznego konkursu po raz kolejny miało nie lada wyzwanie. Wszystkie 5 pisanek, biorących udział w II etapie, były zarówno kreatywne w myśl idei konkursu, jak i wykonane z dbałością o najmniejsze detale. Komisja Artystyczna zwróciła uwagę na fakt dużego zaangażowania dzieci w prace nad poszczególnymi elementami pisanek, co szczególnie cieszy i pokazuje jak wiele radości i entuzjazmu wzbudzała praca nad pisankami wśród dzieci, jak i ich opiekunów. Zauważalne jest również coraz bardziej pomysłowe podejście do konkursu i wykorzystywanie coraz to nowych technik do stworzenia pisanek w rozmiarze XXL. Niestety, minusem każdego konkursu jest to iż nie może być kilku wygranych i jury musiało podjąć decyzję, która nie należała do najłatwiejszych.

Wszystkie pisanki będą wyeksponowane w głównym foyer Limanowskiego Domu Kultury i można je będzie tam podziwiać.

Organizatorzy oraz jury konkursowe gratuluje wszystkim nagrodzonym i biorącym udział w konkursie, a także dziękuje dzieciom oraz ich opiekunom za wkład pracy, zaangażowanie i podjęcie się tego nie łatwego wyzwania. Wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się 22 marca o godz. 10:00 w sali widowiskowej LDK. LDK zaprasza dzieci biorące udział w konkursie i tworzące pisanki, zarówno w I jak i w II etapie.

Galeria zdjęć: https://www.ldk.limanowa.pl/galerie/iv-konkurs-plastyczny-kreatywna-pisanka-ii-etap

Oto krótkie nagranie z prac nad tworzeniem zwycięskiej pisanki.

Honorowy Patronat nad konkursem sprawowali:

– Starosta Powiatowy Mieczysław Uryga

– Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda

– Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut

Sponsorami konkursu są:

– Starostwo Powiatowe w Limanowej

– Urząd Gminy Limanowa

– MZGKiM Limanowa

– Agencja Ubezpieczeniowa Doratex

– Radny Miasta Limanowa Piotr Zoń

Poniżej prezentujemy protokół z posiedzenia Komisji Artystycznej:

 

PROTOKÓŁ
z posiedzenia Komisji Artystycznej
II etapu IV Konkursu Plastycznego „Kreatywna Pisanka”
15.03.2024 r.Limanowski Dom Kultury

Komisja w składzie:
dr Jacek Dudek – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby, wykładowca na macierzystej uczelni;
Lidia Marek – Jurkowska – pracownik Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, kustosz i opiekun zbiorów bibliotecznych i artystyczno-historycznych, pasjonat kaligrafii
Joanna Michalik – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej;
Magdalena Szczygieł-Smaga – Dyrektor Limanowskiego Domu Kultury

po ocenieniu prac postanowiła przyznać następujące miejsca i nagrody:

I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi im. Bohaterów Westerplatte – oddziału przedszkolnego.

II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł dla Miejskiego Przedszkola nr 3 w Limanowej.

III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł dla Miejskiego Przedszkola nr 2 w Limanowej.

Wyróżnienia i nagrody rzeczowe w kwocie 500 zł każda dla Niepublicznego Przedszkola im. bp Piotra Bednarczyka w Limanowej oraz Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu – oddział przedszkolny.

Komisja artystyczna zwraca uwagę na potrzebę uważnego czytania regulaminu, szczególnie tych zapisów dotyczących elementów składowych poszczególnych etapów.

Na tym protokół zakończono i podpisano

 

Wróć do góry