Deklaracja dostępności
O mieście

Informacje o mieście – przebudowa i rozbudowa budynku Limanowskiego Domu Kultury

W związku z mijającą kadencją kontynuujemy cykl informacji na temat głównych zadań inwestycyjnych, które udało się zrealizować na terenie Miasta Limanowa w ciągu ostatnich lat. Zadania te wykonane zostały z myślą o mieszkańcach, by w naszym mieście żyło się lepiej, wygodniej i bezpieczniej. Informacje dotyczące głównych inwestycji pojawiają się dwa razy w tygodniu  – we wtorki i w piątki.

Do te pory zamieszczone informacje zawierały dane dotyczące:

– budowy parkingów na terenie miasta – zobacz TUTAJ

– powstałych na terenie miasta skrzyżowań z ruchem okrężnym – zobacz TUTAJ

– budowy i przebudowy mostów – zobacz TUTAJ

– remontów miejskich ulic – zobacz TUTAJ

– działań związanych ze stabilizacją osuwisk – zobacz TUTAJ

rozbudowy i modernizacji sieci wodociągowej i kanalizacyjnej – zobacz TUTAJ

– rewitalizacji rynku – zobacz TUTAJ

– powstania Kompleksu Parkowo-Rekreacyjnego – zobacz TUTAJ

Teraz zachęcamy do zapoznania się z tematem, który dotyczy PRZEBUDOWY I ROZBUDOWY BUDYNKU LIMANOWSKIEGO DOMU KULTURY Z NOWĄ SIEDZIBĄ BIBLIOTEKI.

W okresie od kwietnia 2018 r. do lipca 2020 r. wykonywane było zadanie związane z przebudową i rozbudową budynku Limanowskiego Domu Kultury, gdzie swą nową siedzibę ma również Miejska Biblioteka Publiczna oraz Biblioteka Pedagogiczna.

Budynek Limanowskiego Domu Kultury po rewitalizacji zyskał wiele nowych zalet i funkcji. W obiekcie mieszczą się dwie sale kinowe, z czego jedna pełni funkcję sali widowiskowo-kinowej, a druga sali konferencyjno-kinowej. Dzięki rewitalizacji zwiększyła się liczba miejsc na widowni, a także pojawiły się miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych – na wózkach inwalidzkich – czego brakowało w starej siedzibie. Cały budynek został przystosowany dla osób niepełnosprawnych, poprzez podjazdy, windę oraz zainstalowanie pętli indukcyjnej na sali widowiskowej oraz w punkcie kasowym.

TAK BYŁO:

 

Galeria

W TRAKCIE PRAC:

Galeria

TAK JEST:

Galeria

W budynku oprócz siedziby Limanowskiego Domu Kultury, znajdują się również Miejska Biblioteka Publiczna oraz Biblioteka Pedagogiczna,  dzięki czemu, cały kompleks stał się centrum kulturalnym, w którym można skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez wszystkie jednostki. Obydwie sale: widowiskowo-kinowa jak i konferencyjno-kinowa zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt nagłaśniający, kinowy oraz oświetleniowy, co pozwala na organizację wydarzeń na jak najwyższym poziomie i zapraszanie artystów ze ścisłej czołówki polskich muzyków, aktorów czy wokalistów.

Budynek LDK po rewitalizacji zyskał również znakomite zaplecze warsztatowe. Na drugim piętrze budynku znajduje się sala taneczna, sala teatralna, sala ceramiczna, dwie sale szkoleniowe, sala muzyczna oraz sala plastyczna. Pozwala to na organizację wielu zajęć, warsztatów oraz prób czy nagrań przez zespoły działające przy Limanowskim Domu Kultury. Ciekawym dodatkiem są tarasy, które pozwalają podziwiać piękne widoki Limanowej oraz stanowią dodatkowe miejsce organizacji wydarzeń. W zrewitalizowanym budynku LDK znajduje się również Galeria Miejska z nowoczesnym systemem wystawienniczym, dzięki czemu każde wydarzenie może zyskać dodatkową wartość poprzez organizację wystaw.

Budynek Limanowskiego Domu Kultury został wyposażony w wiele nowinek technicznych jak chociażby książkomat, oświetlenie wnętrza budynku oraz zewnętrzne oświetlenie elewacji.

Na realizację przebudowy budynku Limanowskiego Domu Kultury samorządowi miasta Limanowa zostało przyznane dofinansowanie w ramach RPO Województwa Małopolskiego w kwocie 2 mln zł, natomiast budowa biblioteki dofinansowana została z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, również w kwocie 2 mln zł.

Odnowa siedziby LDK pozwoliła na zbudowanie nowego charakteru jednostki w oparciu o organizację ciekawych wydarzeń, będących połączeniem tradycji z nowoczesnością.

Galeria

Wróć do góry