Deklaracja dostępności
O mieście

Informacje o mieście – zadania wykonane w ramach programu „Niskoemisyjny transport miejski”

W związku z mijającą kadencją kontynuujemy cykl informacji na temat głównych zadań inwestycyjnych, które udało się zrealizować na terenie Miasta Limanowa w ciągu ostatnich lat. Zadania te wykonane zostały z myślą o mieszkańcach, by w naszym mieście żyło się lepiej, wygodniej i bezpieczniej. Informacje dotyczące głównych inwestycji pojawiają się dwa razy w tygodniu  – we wtorki i w piątki.

Do tej pory zamieszczone informacje zawierały dane dotyczące:

– budowy parkingów na terenie miasta – zobacz TUTAJ

– powstałych na terenie miasta skrzyżowań z ruchem okrężnym – zobacz TUTAJ

– budowy i przebudowy mostów – zobacz TUTAJ

– remontów miejskich ulic – zobacz TUTAJ

– działań związanych ze stabilizacją osuwisk – zobacz TUTAJ

rozbudowy i modernizacji sieci wodociągowej i kanalizacyjnej – zobacz TUTAJ

– rewitalizacji rynku – zobacz TUTAJ

– powstania Kompleksu Parkowo-Rekreacyjnego – zobacz TUTAJ

– przebudowy i rozbudowy budynku Limanowskiego Domu Kultury – zobacz TUTAJ

Teraz zachęcamy do zapoznania się z tematem, który dotyczy REALIZACJI PROGRAMU „NISKOEMISYJNY TRANSPORT MIEJSKI”, w ramach którego wybudowany został nowy budynek dworca, powstały fotowoltaiczne wiaty przystankowe i uruchomiono miejską komunikację publiczną. Powstały także trzy parkingi Park&Ride.

U zbiegu ulic Kopernika i Targowej w Limanowej powstał nowy budynek nowego dworca przesiadkowego. Powstały obiekt posiada nieregularny kształt oraz otwartą na plac manewrowy i stanowiska autobusowe przeszkloną elewację. Wewnątrz budynku znajdują się: hol, poczekalnia, pomieszczenia sanitarno-higieniczne, pomieszczenia techniczne i toalety. Wszystkie pomieszczenia dostępne są dla osób niepełnosprawnych, a na dachu budynku zamontowane zostały panele fotowoltaiczne.

Galeria

Wraz z budową dworca na terenie miasta powstało 28 nowoczesnych wiat przystankowych.

1 września 2023 r. uruchomiona została miejska komunikacja publiczna. Specjalnie oznakowane miejskie autobusy realizują przewozy w oparciu o rozkład jazdy, który odpowiada zapotrzebowaniu jak największej ilości mieszkańców. Autobusy są klimatyzowane, a o kolejnych przystankach na trasie informuje elektroniczna tablica nad kabiną kierowcy oraz komunikaty głosowe. Z przodu, pośrodku i z tyłu pojazdu znajdują się biletomaty, obsługujące płatności bezgotówkowe. Specjalnie wyznaczone jest także miejsce dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub matek z małymi dziećmi. Na określonych zasadach przejazdy miejską komunikacją publiczną mogą być ulgowe lub bezpłatne.

Galeria

Na obrzeżach miasta powstały trzy parkingi Park&Ride. Parkingi – łącznie dla 100 pojazdów – powstały przy ulicy Zygmunta Augusta obok krytej pływalni, w rejonie ulic Lipowej i Krakowskiej oraz przy ulicy Bednarzy.

Budowa dworca, powstanie wiat fotowoltaicznych, uruchomienie miejskiej komunikacji publicznej i budowa parkingów Park&Ride zrealizowana została przez miasto w ramach programu pn. „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej”, którego realizacja odbyła się przy udziale pozyskanych środków z UE w ramach RPO w wysokości ponad 12 mln zł.

Wróć do góry