Deklaracja dostępności
O mieście

Informacje o mieście – budowa bazy Wojsk Obrony Terytorialnej

W związku z mijającą kadencją kontynuujemy cykl informacji na temat głównych zadań inwestycyjnych, które udało się zrealizować na terenie Miasta Limanowa w ciągu ostatnich lat. Zadania te wykonane zostały z myślą o mieszkańcach, by w naszym mieście żyło się lepiej, wygodniej i bezpieczniej. Informacje dotyczące głównych inwestycji pojawiają się dwa razy w tygodniu  – we wtorki i w piątki.

Do tej pory zamieszczone informacje zawierały dane dotyczące:

– budowy parkingów na terenie miasta – zobacz TUTAJ

– powstałych na terenie miasta skrzyżowań z ruchem okrężnym – zobacz TUTAJ

– budowy i przebudowy mostów – zobacz TUTAJ

– remontów miejskich ulic – zobacz TUTAJ

– działań związanych ze stabilizacją osuwisk – zobacz TUTAJ

rozbudowy i modernizacji sieci wodociągowej i kanalizacyjnej – zobacz TUTAJ

– rewitalizacji rynku – zobacz TUTAJ

– powstania Kompleksu Parkowo-Rekreacyjnego – zobacz TUTAJ

– przebudowy i rozbudowy budynku Limanowskiego Domu Kultury – zobacz TUTAJ

– zadań wykonanych w ramach programu „Niskoemisyjny transport miejski” – zobacz TUTAJ

Teraz zachęcamy do zapoznania się z tematem który dotyczy trwającej inwestycji – realizowanej od sierpnia 2023 roku – BUDOWY BAZY WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ.

Dzięki kilkuletnim staraniom w 2021 roku podpisany został list intencyjny ws. utworzenia bazy wojskowej w Mieście Limanowa. Budowa kompleksu wojskowego to pilotażowy projektu w skali kraju, który w razie powodzenia będzie powielany w wielu innych miejscach w Polsce.

Budowa bazy wojskowej realizowana jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej przy wsparciu Polskiego Funduszu Rozwoju, a w imieniu Miasta Limanowa pracami związanymi z budową bazy Wojsk Obrony Terytorialnej kieruje Spółka „LimWot”.

Na zlecenie spółki „LimWot” opracowano projekt, wydano pozwolenie na budowę, przeprowadzono postępowanie przetargowe, które wyłoniło Wykonawcę zadania – Firmę WARBUD S.A.

W czerwcu 2023 roku podpisana została uroczyście umowa oraz akt erekcyjny dotyczący budowy Kompleksu Wojskowego dla potrzeb pododdziałów 11. Małopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Mieście Limanowa i jeszcze w tym samym miesiącu przekazany został Wykonawcy plac budowy pod wykonanie inwestycji.

W czerwcu 2023 r. w pierwszej kolejności na miejscu realizowane były prace geodezyjne, a w połowie sierpnia 2023 r. ruszyły właściwe roboty.

STAN ROBÓT – wrzesień/październik 2023 r.:

 

Galeria

Kompleks wojskowy powstaje w rejonie ul. Zygmunta Augusta, na powierzchni ok. 12 ha i obejmuje  m.in.: budynek koszarowo-biurowy o powierzchni 8600 m2, który będzie przeznaczony dla ponad 400 żołnierzy, garaż dla pojazdów wojskowych (1700 m2 powierzchni użytkowej) oraz pełną infrastrukturę.

STAN ROBÓT – styczeń/luty 2024 r.:

Galeria

Planowany termin zakończenia budowy kompleksu wojskowego to IV kwartał 2024 roku.

WIZUALIZACJE BAZY WOJSKOWEJ:

Galeria

Wróć do góry