Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

24 medale dla zawodników Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate 

17 medali na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego w Tarnobrzegu

23 marca odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Oyama PFK w Tarnobrzegu. Zawody zgromadziły 300 zawodników z klubów Oyama Karate oraz Karate Kyokushin. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 20 zawodników, którzy wystartowali w kumite: Kazimierz Dzik, Maja Świderska, Alan Pękala, Aleksandra Szczypka, Andrzej Kędroń, Antoni Kędroń, Artur Kędroń, Dariusz Halota, Dominik Sara, Fabian Pietrzak, Igor Karaś, Julia Karaś, Kacper Jurek, Kajetan Smoleń, Laura Ewert, Mateusz Golonka, Paweł Jurek, Sara Bulanda, Szymon Dyrek, Tymoteusz Halota.

Z zawodnikami przebywał Sensei Tadeusz Dyrek (sędzia zawodów), Sensei Justyna Woźniak, Sempai Mieczysław Puch (sędzia zawodów), a także Sempai Andrzej Matląg.

Medaliści Turnieju

1 miejsca zajęli:

Andrzej Kędroń (Semi-knockdown – (+35), Seniorzy (SM+35) do 80kg)
Antoni Kędroń (Semi-knockdown – (U-12), Młodzicy do 34kg)
Dariusz Halota (Semi-knockdown – (+35), Seniorzy (SM+35) od 80 do 90kg)
Dominik Sara (Semi-knockdown – (U-16), Juniorzy od 55 do 60kg)
Igor Karaś (Semi-knockdown – (U-10), Dzieci. Chłopcy powyżej 34kg)
Laura Ewert (Semi-knockdown – (U-12), Młodziczki powyżej 50kg)
Maja Świderska (Semi-knockdown pierwszy krok – (U-10), Dzieci. Dziewczęta od 30 do 33kg)
Mateusz Golonka (Semi-knockdown – (U-12), Młodzicy powyżej 50kg)
Szymon Dyrek (Semi-knockdown – (U-16), Juniorzy do 55kg)
Tymoteusz Halota (Semi-knockdown – (U-12), Młodzicy do 50kg)

2 miejsca zajęli:

Fabian Pietrzak (Semi-knockdown – (U-14), Juniorzy Młodsi od 50 do 55kg)
Kacper Jurek (Semi-knockdown – (U-14), Juniorzy Młodsi powyżej 70kg)
Kajetan Smoleń (Semi-knockdown – (U-12), Młodzicy powyżej 50kg)
Paweł Jurek (Semi-knockdown – (+35), Seniorzy (SM+35) powyżej 90kg)

3 miejsca zajęli:

Artur Kędroń (Semi-knockdown – (U-12), Młodzicy do 46kg)
Julia Karaś (Semi-knockdown – (U-12), Młodziczki powyżej 50kg)
Kazimierz Dzik (Semi-knockdown pierwszy krok – (U-10), Dzieci. Chłopcy od 30kg do 33kg)

Komentarz po Turnieju:

Nasz wyjazd na Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego w Tarnobrzegu to kolejny rozdział naszych sportowych sukcesów! W zawodach wzięło udział blisko 300 zawodników, a wśród nich aż 20 wyjątkowych zawodników z naszego klubu z Limanowej. Nasza drużyna stanęła na wysokości zadania, zdobywając imponującą liczbę 17 medali, co świadczy o niezwykłym talencie i zaangażowaniu naszych zawodników. Dodatkowo, z ogromną dumą informujemy, że zajęliśmy 2 miejsce drużynowo, ustępując jedynie najliczniejszej ekipie z Wieliczki. Przed nami wielkie 2 wydarzenia: Mistrzostwa Polski PZKK oraz Mistrzostwa Polski Oyama PFK, które będą sprawdzianem formy przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy IKON 2024. OSU!

Galeria

7 medali na mini Challenger Karate Kyokushin w Chrząstowicach

Również 23 marca odbył się Turniej Karate Kyokushin mini Challenger 2024. Zawody zgromadziły blisko 200 zawodników z klubów Karate Kyokushin z całego kraju. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 11 zawodników, którzy wystartowali w kumite oraz w kata: Eliza Marcisz, Zuzanna Włodarczyk, Róża Woźniak, Maria Kołodziejczak, Julia Banach, Jarosław Florek, Marcin Florek, Mikołaj Staśko, Filip Kaim, Igor Kęska oraz Szymon Gwiżdż.

Z zawodnikami przebywał Sensei Mateusz Puch oraz Sempai Mateusz Pławecki.

Medaliści Turnieju

  • Julia Banach – 1 miejsce, Kumite młodzik 12-13 lat -55 kg Dziewczęta
  • Jarosław Florek – 3 miejsce, Kumite młodzik 12-13 lat -45 kg Chłopcy
  • Szymon Gwiżdż – 3 miejsce, Kumite junior mł. 14-15 lat +70 kg Chłopcy
  • Filip Kaim – 3 miejsce, Kumite junior mł. 14-15 lat -65 kg Chłopcy
  • Igor Kęska – 3 miejsce, Kumite junior mł. 14-15 lat -65 kg Chłopcy
  • Maria Kołodziejczyk – 3 miejsce, Kumite młodzik 12-13 lat -40 kg Dziewczęta
  • Mikołaj Staśko – 3 miejsce, Kumite młodzik 12-13 lat +55 kg Chłopcy

Komentarz po Turnieju:

Nasi reprezentanci wykazali się ogromną wolą walki zdobywając cenne doświadczenie w rywalizacji z blisko 200 zawodnikami z całego kraju. Ten turniej nie tylko przetestował umiejętności naszych karateków, ale także potwierdził wartość ich ciężkiej pracy na treningach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz medalistom, a także trenerom za ich wkład w sukces klubu. Przed nami wielkie 2 wydarzenia: Mistrzostwa Polski PZKK oraz Mistrzostwa Polski Oyama PFK, które będą sprawdzianem formy przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy IKON 2024. OSU!

Limanowski Klub Kyokushin Karate  dziękujemy firmie N.O.W.I. Sp. z.o.o za bezinteresowne wsparcie i pomoc oraz Dyrektor ZSP nr 1 Kazimierze Zięba oraz Dyrektorowi ZSP nr 4 Albertowi Golonka za udostępnienie sal do treningów Dōmo arigatō!

Galeria

Wróć do góry