Deklaracja dostępności
Kultura

Znane są wyniki I etapu IV konkursu plastycznego „Kreatywna Pisanka”

Zakończył się I etap IV konkursu plastycznego „Kreatywna Pisanka” organizowanego przez Limanowski Dom Kultury. W konkursie wzięły udział przedszkola i oddziały przedszkolne z terenu Miasta i Gminy Limanowa, które zaprojektowały przepiękne pisanki, spośród których 5 weźmie udział w II etapie.

Celem konkursu jest ukazanie piękna i pielęgnowanie tradycji świąt Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych dzieci, rozbudzanie wyobraźni i kreatywności wśród dzieci, poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik, integracja dzieci poprzez wspólną działalność plastyczną, promowanie aktywności twórczej dzieci, aktywizacja grup przedszkolnych i możliwość prezentacji swoich prac na terenie Limanowej.

Konkurs ten adresowany jest do dzieci przedszkolnych uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie Miasta i Gminy Limanowa. Jest on realizowany w formie II etapów, w trakcie których zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie przestrzennej pisanki. W I etapie każda z placówek może przekazać do siedziby organizatora projekt pisanki, który po zakwalifikowaniu do II etapu powinien przybrać postać pisanki w rozmiarze min. 45 cm x 60 cm. Zwycięskie prace zostaną ustawione w ogólnodostępnych miejscach na terenie Limanowej, dzięki czemu będą stanowić kolorowy i piękny element wystroju świątecznego i każdy będzie mógł zobaczyć je na żywo.

W konkursie przewidziane są nagrody finansowe dla zwycięskich placówek oraz bony na nagrody rzeczowe dla wyróżnionych.

Poniżej znajduje się protokół z posiedzenia Komisji Artystycznej, która po naradzie, postanowiła zakwalifikować do II etapu 5 projektów. Zakwalifikowane przedszkola i oddziały przedszkolne, będą miały czas do 14 marca, na przygotowanie ostatecznych prac, które następnie poddane zostaną ocenie jury i zdobędą odpowiednie miejsca.

LDK dziękuje wszystkim przedszkolom za udział w I etapie i przygotowanie pięknych oraz pomysłowych projektów. Dyplomy za udział w I etapie zostaną wręczone podczas wydarzenia podsumowującego konkurs – 22 marca, o godz. 10:00 w sali widowiskowej LDK – na które zaproszone zostaną wszystkie biorące udział w konkursie przedszkola.

PROTOKÓŁ
z posiedzenia Komisji Artystycznej
I etapu IV Konkursu Plastycznego „Kreatywna Pisanka”
19.02.2024 r. Limanowski Dom Kultury

Komisja w składzie:
– dr Jacek Dudek – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby, wykładowca na macierzystej uczelni;
– Lidia Marek – Jurkowska – pracownik Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, kustosz i opiekun zbiorów bibliotecznych i artystyczno-historycznych, pasjonat kaligrafii
– Joanna Michalik – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej;
– Magdalena Szczygieł-Smaga – Dyrektor Limanowskiego Domu Kultury

po ocenieniu prac postanowiła zakwalifikować do II etapu:

•    Miejskie Przedszkole Nr 3 w Limanowej
•    Szkołę Podstawową im. Władysława Reymonta w Pasierbcu – oddział przedszkolny
•    Miejskie Przedszkole Nr 2 w Limanowej
•    Szkołę Podstawową Nr 1 w Starej Wsi – oddział przedszkolny
•    Niepubliczne Przedszkole im. bp Piotra Bednarczyka w Limanowej

Wszystkie przedszkola biorące udział w I etapie otrzymają dyplom za udział.

Komisja artystyczna zwraca uwagę, aby większość elementów pisanki było tworzonych pod nadzorem nauczyciela, ale samodzielnie przez dzieci (malowanie, wydzieranie, klejenie, wycinanie, kształtowanie, lepienie itp.). Proponujemy całkowitą rezygnację z elementów gotowych na korzyść tych wykonanych ręcznie przez dzieci.
Na tym protokół zakończono i podpisano.

Oto zdjęcia zakwalifikowanych pisanek:

Galeria

Zdjęcia pozostałych pisanek:

Galeria

Wróć do góry