Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Z „INDIAMI TWARZĄ W TWARZ” – nowy cykl spotkań podróżniczych w LDK „Wędrowanie na ekranie”

Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w spotkaniach podróżniczych „Wędrowanie na ekranie”. Będzie to niepowtarzalna okazja aby wysłuchać ciekawych opowieści o najodleglejszych krajach i obejrzeć zdjęcia ukazujące ich piękno oraz różnorodność. Pierwsze spotkanie już 9 lutego o godz. 18:00, zatytułowane „INDIE TWARZĄ W TWARZ”.

9 lutego, o godz. 18:00, w sali kameralnej LDK odbędzie się spotkanie z Robertem Widziszem – Limanowianinem, dla którego podróżowanie i fotografia są od lat wielką pasją.

Podczas wydarzenia obejrzeć można będzie zdjęcia i film oraz wysłuchać opowieści z podróży do Indii, która dotyczyła głównie Rajastanu. Na ekranie pojawią się pejzaże i mieszkańcy New Delhi, Jaipuhr, Jodhpur, Jaisalmer i Pushkar oraz pustynii Thar, Kajuracho, Agra i Taj Mahal, Varanasi (w tym gaty, na których palone są ludzkie zwłoki). Będzie to opowieść o świętych mężach zwanych sadhu, bezdomnych dzieciach, ale też o różnicach kulturowych, odmienności od naszego dnia codziennego i religiach Indii.

Wierzymy, że spotkanie nie tylko będzie okazją do wysłuchania niezwykłych historii, ale że będzie również okazją do owocnych i ciekawych rozmów.

Zapraszamy! Wstęp wolny.

Wróć do góry