Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Wernisaż wystawy pt. ,,Rytmy i światłocienie’’ Ewy Stokłosy odbędzie się w Miejskiej Galerii Sztuki

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pt. ,,Rytmy i światłocienie’’ Ewy Stokłosy, który odbędzie się 29 lutego br. o godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki.


Grafiki, malarstwo, ilustracje artystki to dzieła niewątpliwie oryginalne, wyrażające jej spojrzenie na otaczający nas świat oraz przyszłość. Wystawa retrospektywna Ewy Stokłosy obejmuje szeroki zakres jej twórczości artystycznej i wydawniczej. W kręgu twórczej inspiracji artystki jest człowiek i jego rytm życia, cykl przemijania oraz rytmy obecne w architekturze i przyrodzie. Istotę przekazu zajmuje wychodzenie z ciemności ku światłu, stąd często autorka jako środek wyrazu stosuje kontrast i mocne światłocienie. Podczas wernisażu w grafikach i obrazach Ewy Stokłosy znajdziemy odniesienie do Boga, czy też próby uchwycenia Sacrum. W najnowszych pracach artystki daje się zauważyć obecność kolejnego rytmu. To rytm czasów wojny i pokoju.

Ewa Stokłosa – grafik, edukator sztuki, członek Grupy Twórców ,,Złota Linia’’. Urodziła się w Tarnowskich Górach. Ukończyła Liceum Renowacji Zabytków Architektury w Bytomiu. Absolwentka Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Wiele lat pracowała w Wydawnictwie Księży Sercanów ,,Dehon’’ w Krakowie jako grafik. Obecnie prowadzi autorską pracownię ,,Graf Arte’’ w Limanowej, gdzie rozwija talenty dzieci i młodzieży w zakresie rysunku, malarstwa, rzeźby i grafiki oraz przygotowuje uczniów do szkół artystycznych. W swojej pracy twórczej wykorzystuje tradycyjne techniki graficzne. Uprawia również malarstwo i fotografię.
Brała udział w wystawach: ,,Twórcy Gminy Dobra’’, Limanowa (2001), ,,Niespokojne jest serce moje’’, Dobra (2020), XII Majówka Artystyczna ,,Złotej linii’’, Łańcut (2023), ,,Kobieto, kim jesteś’’, Cieszanów(2023). Książki w opracowaniu artystki były prezentowane na Krakowskich Targach Książki.

Wróć do góry