Deklaracja dostępności
Kultura

Warsztaty z pierwszej pomocy odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Środa 7 lutego była pełna wrażeń dla dzieci przybyłych do Wypożyczalni limanowskiej biblioteki publicznej. Biblioteka wraz z uczniami i opiekunką z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku zorganizowała warsztaty z pierwszej pomocy, połączone z czytaniem książki „Pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków” autorstwa Joanny Krzyżanek .

Najmłodsi Czytelnicy, mieli okazję do poznania naprawdę ważnych wiadomości. Dowiedzieli się mi.in. jak postępować w przypadku omdleń, co to pozycja bezpieczna oraz jak powinna wyglądać rozmowa z dyspozytorem, gdy dzwonimy na 112. Mali Czytelnicy doskonale znali numery alarmowe i chętnie odpowiadali na zadawane im pytania — wiedzieli, w jakich sytuacjach powinni wezwać odpowiednią pomoc oraz jakie zagrożenia czekają na nich podczas codziennych czynności. Zobaczyli, jak można przenieść poszkodowanego przy pomocy drugiej osoby lub dzięki specjalnym noszom, w jaki sposób należy opatrywać rany, jak wykonujemy pozycję bezpieczną oraz jak przeprowadzana jest resuscytacja . Dzieci przy pomocy prowadzących mogli zobaczyć rekwizyty z bliska, a także położyć się na noszach czy wykonać uciśnięcia na specjalnym manekinie.

Dla przedszkolaków przygotowano także kilka książkowych pozycji opowiadających o pierwszej pomocy i bezpieczeństwie. Miejska Biblioteka Publiczna dziękujemy małym uczestnikom za przybycie, a uczniom oraz opiekunowi z ZS im. KEN w Tymbarku za współpracę.

Galeria

Wróć do góry