Deklaracja dostępności
Kultura

Rozpoczęły się ferie w miejskich jednostkach kultury

Wiele ciekawych i kreatywnych zajęć na czas rozpoczynających się ferii zimowych zaplanowały dla najmłodszych miejskie jednostki kultury: Miejska Biblioteka Publiczna, Limanowski Dom Kultury oraz Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej. Pierwsze warsztaty ruszyły w poniedziałek 12 lutego.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu warsztatów „Odkrywcy Kreatywności”. Grupa kreatywnych dzieciaków wykonywała mydlane cuda. Uczestnicy przy pomocy bazy glicerynowej, barwników i zapachów stworzyli mydełka w rożnych kształtach. Mali Odkrywcy samodzielnie projektowali mydła, a wykazali się przy tym pomysłowością – powstały naprawdę ciekawe kompozycje zapachowe i kolorystyczne.

Galeria

W pierwszy dzień ferii w Limanowskim Domu Kultury najmłodsi mieli okazję wziąć udział w warsztatach pszczelarskich, podczas których uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję zagłębić się w fascynujący świat pszczół i poznać ich niezwykłe życie oraz pracę, jaką wykonują pszczelarze na co dzień. Oprócz wiedzy teoretycznej były też i działania w praktyce – uczestnicy zajęć wykonywali piękne świeczki z płatów węzy pszczelej, za co otrzymali dyplom małego pszczelarza oraz słoiczek miodu.

Galeria

W Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej feryjne zajęcia rozpoczęły się od kreowania pięknych obrazów za pomocą szklanych kulek maczanych w atramencie na kulkografii. Następnie najmłodsi tworzyli kolorowe notatniki.

Miejskie jednostki kultury zapraszają najmłodszych do spędzenia wolnego czasu podczas kolejnych zajęć zaplanowanych na okres zimowego wypoczynku.

Galeria

Wróć do góry