Deklaracja dostępności
O mieście

Informacje o mieście – budowa parkingów

W związku z mijającą kadencją rozpoczynamy cykl informacji na temat głównych zadań inwestycyjnych, które udało się zrealizować na terenie Miasta Limanowa w ciągu ostatnich lat. Zadania te wykonane zostały z myślą o mieszkańcach, by w naszym mieście żyło się lepiej, wygodniej i bezpieczniej. Informacje dotyczące głównych inwestycji pojawiać się będą dwa razy w tygodniu – we wtorki i w piątki, począwszy od dzisiaj tj. 20 lutego do 5 kwietnia br.

Zachęcamy do zapoznania się zamieszczanymi informacjami, by przybliżyć lub przypomnieć sobie najważniejsze zadania inwestycyjne, które wpłynęły na rozwój miasta. Pierwszym tematem, który chcemy przybliżyć są dane dotyczące powstałych na terenie miasta parkingów.

W latach 2011-2023 na terenie Miasta Limanowa utworzono ponad 1400 miejsc parkingowych

Parkingi powstały :

przy ul. Piłsudskiego, przy ul. Br. Czecha, przy ul. Jordana, przy ul. Konopnickiej, przy ul. Kopernika, na placu przed Limanowskim Domem Kultury, pod obiektem „Mój Rynek”, przy ul. Bulwary i ul. Kowalskiego, a także na osiedlach Z. Augusta i w Sowlinach. Miejsca parkingowe wykonano także przy Miejskim Przedszkolu nr 1 – przy zjeździe z ul. Piłsudskiego do ul. Kusocińskiego oraz przy zjeździe przed budynkiem Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 4 przy ul. Reymonta. Inwestycje finansowane były z budżetu miasta oraz za środki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Galeria

W marcu 2021 r. otwarty został dwupoziomowy parking przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej. Dzięki nowej inwestycji w samym centrum miasta przybyło 270 miejsc parkingowych.

Parking czynny jest całą dobę. Na miejscu znajdują się kasy, które przyjmują monety i banknoty, wydają resztę oraz obsługują płatności bezgotówkowe. Na terenie obiektu dostępne są toalety dla kobiet, mężczyzn i osób niepełnosprawnych, a także miejsca do przewijania niemowląt. Pomiędzy poszczególnymi poziomami parkingu skorzystać można z windy. Budowa parkingu zrealizowana została w ramach programu Rewitalizacji Miasta Limanowa.

Zdjęcia starego parkingu:

Galeria

Zdjęcia z budowy dwupoziomowego parkingu:

Galeria

Zdjęcia nowego parkingu:

Galeria

Inwestycje objęte programem Rewitalizacji Miasta tj. budowa dwupoziomowego parkingu, powstanie Kompleksu Parkowo-Rekreacyjnego w rejonie Parku Miejskiego i Potoku Jabłonieckiego oraz  rewitalizacja rynku, wykonano przy dofinansowaniu z RPO Województwa Małopolskiego w kwocie 13,7 mln zł.

Wróć do góry