Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

„Ferie 2024” w Miejskiej Bibliotece Publicznej – trwają zapisy na zajęcia

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza Czytelników do wspólnego spędzenia tegorocznych ferii zimowych. Start już 12 lutego! Ferie rozpoczną się od cyklu warsztatów kreatywno-plastycznych.

W dniach 12,13,14, 15 i 16 lutego odbędą się warsztaty „Odkrywcy Kreatywności”. Będą to zajęcia pełne zabawy i twórczego myślenia. Będziemy wykonywać małe arcydzieła przy pomocy różnych materiałów i naszej wyobraźni! /Dla uczestników 7-12 lat/.
Ze względu na duże zainteresowanie warsztatami mydlarskimi, na Waszą prośbę organizujemy je kolejny raz! Tak więc 12 lutego w ramach zajęć „Odkrywcy Kreatywności” stworzymy sobie mydełka! Dzieci poznają właściwości mydła oraz związane z nim ciekawostki. Sami zaprojektują własne przy użyciu niezbędnych materiałów – baz mydlanych, barwników i zapachów! /Dla uczestników 7-12 lat/.

15 lutego biblioteka zaprasza najmłodszych Czytelników. Na ten dzień podczas warsztatów „Odkrywcy Kreatywności” zaplanowaliśmy masę kreatywnych zabaw i aktywności oraz teatrzyk kamishibai! /Dla uczestników 5-7 lat/.

19 lutego odbędą się warsztaty lizakowe. Podczas spotkania dzieci dowiedzą się z czego są zrobione lizaki w tradycyjny sposób, jakich barwników używa się do ich produkcji, a także same wykonają słodkości przy pomocy prowadzących. To będzie naprawdę słodki czas! /Dla uczestników 6-12 lat/.

20 lutego w bibliotece zorganizowane zostaną warsztaty tworzenia świec żelowych. Uczestnicy dowiedzą się z czego powstają świeczki. Dzieci zamienią się w prawdziwych projektantów i zaprojektują wygląd swoich świec przy użyciu różnych ozdobnych dodatków. /Dla uczestników 6-12 lat/.

21 lutego będzie ostatnim dniem warsztatów. Połączymy ze sobą dwie nieoczywiste rzeczy – naukę i zabawę! Kolejny raz będziemy gościć firmę Chemical World, która podczas spotkania pt.: „W krainie kryształów” przedstawi dzieciom zjawisko krystalizacji. Nasi mali naukowcy sami wyhodują własne rosnące kryształy i zabiorą je ze sobą do domów. /Dla uczestników 7-12lat/.

Oprócz tego w czasie ferii zimowych Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do korzystania z gier planszowych i puzzli w Wypożyczalni dla dzieci. Czas wolny to doskonała okazja do sięgnięcia po ciekawą książkę. Zachęcamy wszystkich do przygody z literaturą, która jak już pewnie wiecie nie tylko uczy, ale także bawi i rozwija.

Zapisy na warsztaty trwają od 1 lutego br. w Wypożyczalni dla dzieci lub telefonicznie pod numerem 18 3372140 wew. 106.

Wydarzenia bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje limit zapisu – jedno dziecko można zapisać na 2 warsztaty.

Przed wydarzeniem obowiązkowe jest wypełnienie zgody przez rodzica/opiekuna prawnego na uczestnictwo dziecka w zajęciach. O udziale w wydarzeniach decyduje kolejność zapisu.

Wróć do góry