Deklaracja dostępności
Kultura

Bartłomiej Bodzek opowiadał o Projekcie ,,Szerpowie Nadziei’’

15 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbyło się wyjątkowe spotkanie, które zgromadziło zainteresowanych górskimi wspinaczkami i fotografią. Imprezę otworzyła Joanna Michalik Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej, która przywitała publiczność oraz naszego niezwykłego Gościa Bartłomieja Bodzka – pasjonata gór, sportu i fotografii, laureata licznych konkursów fotograficznych m.in. Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska, zwycięzcę Lądek Mountain Photo Award oraz zwycięzcę Grand Prix tegoż konkursu.

Bohater spotkania opowiadał nie tylko o swoich pasjach, ale przede wszystkim o zaangażowaniu w Projekt ,,Szerpowie Nadziei’’, w którym działa jako fotograf. Celem tej inicjatywy jest pomaganie osobom niepełnosprawnym w spełnianiu ich marzeń o górskich wędrówkach. Wolontariusze fundacji pchają i przenoszą wózki niepełnosprawnych lub noszą ich na plecach w specjalnych nosidłach, a tym, którzy samodzielnie maszerują – służą asekuracją, pomocną dłonią i wsparciem mentalnym. Szerpowie oraz ich Skarby, czyli podopieczni Fundacji, zdobywają Tatry, Rysy.
Wzruszające opowieści prelegenta z tych wypraw oraz piękna prezentacja multimedialna, dokumentująca zmagania podczas tych wydarzeń, wywarły niesamowite wrażenie na słuchaczach. Była to okazja nie tylko do podziwiania pięknych widoków uwiecznionych na zdjęciach, na własne można było zobaczyć trud i radość wolontariuszy wynoszących swoich podopiecznych. Opowieści Gościa pełne wzruszających momentów sprawiły, że był to wieczór pełen wspólnych emocji i dobrej energii.
Biblioteka dziękuje wszystkim, którzy licznie uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu, a przede wszystkim Bartłomiejowi Bodzkowi za piękne i pełne pasji opowieści, które przywracają wiarę w drugiego człowieka.

Galeria

Wróć do góry