Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe w LDK

Limanowski Dom Kultury serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz dorosłych do udziału w 69. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Od kilkudziesięciu już lat LDK może się poszczycić współorganizacją konkursu, którego głównym organizatorem jest Towarzystwo Kultury Teatralnej z siedzibą w Warszawie. Limanowski Dom Kultury przeprowadza eliminacje powiatowe dla powiatu limanowskiego, a przygotowywane one są we współpracy z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Konkurs tradycyjnie zostanie przeprowadzony w formie czterech odrębnych turniejów:
A. TURNIEJU RECYTATORSKIEGO
B. TURNIEJU „WYWIEDZIONE ZE SŁOWA”
C. TURNIEJU TEATRÓW JEDNEGO AKTORA
D. TURNIEJU POEZJI ŚPIEWANEJ

Termin eliminacji powiatowych: 5 marca 2024 r. godz. 10:00

Miejsce eliminacji powiatowych: sala kameralna w budynku Limanowskiego Domu Kultury

Termin dostarczania Kart zgłoszenia: 29 lutego 2024 r.

Miejsce dostarczania Kart zgłoszenia: Limanowski Dom Kultury, ul. B. Czecha 4, 34-600 Limanowa

LDK zwraca się z prośbą o szczegółowe zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz o elektroniczne wypełnianie kart zgłoszenia. Należy  zwrócić uwagę na dwa bardzo ważne zapisy w regulaminie, które są wyróżnione grubą czcionką:
* pkt I. 2a – poszerza – a przez to uściśla i czyni kategorycznym – zapis o obowiązku przygotowania repertuaru niewykonywanego wcześniej na żadnym konkursie / festiwalu;
* pkt II. D – precyzuje i podkreśla, że w turnieju wywiedzione ze słowa propozycja repertuarowa musi wychodzić od słowa i pozostawać w związku ze słowem.

UWAGA – INFORMACJA DLA SZKÓŁ:
Do udziału w eliminacjach powiatowych w turnieju recytatorskim zakwalifikowanych zostać może do 5 reprezentantów, natomiast we wszystkich turniejach łącznie – nie więcej niż 10 reprezentantów z jednej szkoły (obowiązuje dołączenie protokołu eliminacji szkolnych).

Szczegółowy Regulamin oraz Karty zgłoszenia można pobrać poniżej.

Nagrody w eliminacjach powiatowych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego są współfinansowane ze środków Powiatu Limanowskiego.

Kolejny stopień eliminacji czyli eliminacje rejonowe dla regionu sądeckiego zaplanowane zostały na 9 kwietnia 2024 r. /wtorek/ w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu. Eliminacje wojewódzkie natomiast odbędą się w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Pliki do pobrania

Wróć do góry