Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

195 zawodników wzięło udział w 6 Limanowskiej Lidze Karate Kyokushin

27 stycznia w Hali Sportowej „w Ekonomie” odbyła się 6. Limanowska Liga Karate Kyokushin. Wydarzenie to zgromadziło 195 zawodników, stanowiąc doskonałą okazję dla wielu z nich, aby rozpocząć swoją przygodę z kumite.

Podczas zawodów zaprezentowali się zawodnicy z różnych grup wiekowych. Oprócz reprezentantów Limanowej (wszystkie grupy dziecięce), zawodników z sekcji w Łososinie Górnej, Słopnicach Górnych i Łososinie Dolnej, w zawodach wzięli udział karatecy z Klubu Karate Kyokushin Czerwienne, Krakowskiej Sekcji Karate Kyokushin oraz z KSKK Inpakuto z Łukowicy i Małopolskiego Klubu Karate Oyama. Dzień był pełen intensywnych i emocjonujących walk. Niektóre kategorie liczyły ponad 16 zawodników, a w drodze na podium niektórzy musieli stoczyć nawet do czterech walk. To była prawdziwa próba umiejętności i determinacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportowe widowisko oraz trenerom i instruktorom za przygotowanie zawodników do pierwszego startu w kumite. Ogromne podziękowania należą się również obsłudze turnieju, naszym starszym sempai oraz rodzicom za perfekcyjne przygotowanie i przeprowadzenie zawodów.

Zawodnicy walczyli w kumite w pełnym kontakcie wedle światowych przepisów IKO Nakamura. Zawody przebiegły bardzo sprawnie i zakończyły się o godzinie 13:45. Sędzią głównym zawodów był shihan Zbigniew Goliński 5 dan.

Walki turniejowe sędziowali: sensei Zbigniew Gągola 4 dan, sensei Marcin Guzik 3 dan, sensei Tomasz Trzebunia 2 dan, sensei Jacek Krzyściak 2 dan, sensei Marek Kubuśka 2 dan, sensei Marek Bieda 1 dan, sensei Maciej Szilder 1 dan, sempai Mateusz Pławecki 1 kyu, sempai Paweł Tokarczyk 2 kyu, a także juniorzy (rocznik 2007-2008): sempai Szymon Dyrek, sempai Dominik Sara, sempai Alan Pękala oraz sempai Jagoda Zelek oraz kadeci (rocznik 2011-2012): sempai Sara Bulanda, sempai Antoni Kędroń, sempai Tymoteusz Halota, sempai Artur Kędroń.

Oficjalne otwarcie rozpoczęło się od wyjścia wszystkich zawodników na matę, a następnie Shihan Zbigniew Goliński powitał wszystkich zawodników, rodziców, sędziów, instruktorów, trenerów oraz sponsora strategicznego sempai Andrzeja Kędronia, właściciela firmy NOWI – Nadzór, Organizacja, Wykonawstwo, Inwestycje, a także zaproszonych gości: Janusza Kądziołkę Radnego Miasta Limanowa oraz Kazimierę Zięba Dyrektor ZSP nr1 w Limanowej, która otworzyła zawody.

Wyróżnienie dla 15 najlepszych zawodników w 2023 roku

W trakcie oficjalnego otwarcia Shihan Zbigniew Goliński w imieniu Zarządu Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate wręczył listy gratulacyjne oraz pamiątkowe koszulki dla 15 najlepszych zawodników naszego klubu w 2023 roku. Wyróżnieni zawodnicy: Szymon Dyrek, Alan Pękala, Antoni Kędroń, Dominik Sara, Artur Kędroń, Tymoteusz Halota, Mateusz Golonka, Sara Bulanda, Filip Kaim, Sebastian Dudzik, Eliza Marcisz, Laura Ewert, Igor Karaś, Wanessa Pająk, Krystian Natanek. Szczegółowe wyniki znajdują się tutaj.

Super Fight: Dominik Sara vs. Antoni Trębacz

Podczas turnieju tuż przed dekoracją odbył się pojedynek w formule Super Fight pomiędzy naszym zawodnikiem oraz zawodnikiem z klubu z Wadowic. Pojedynek dwurundowy (2x 2 minuty) nie wyłonił zwycięzcy, waga również (różnica 2,5 kg.), kolejna trzecia runda również nie przyniosła rezultatu. O wyniku zadecydował rzut monetą i tym razem szczęście sprzyjało Dominikowi Sarze z Limanowej – choć nie o wynik tutaj chodziło, a wyłącznie o fenomenalne sportowe widowisko, które zawodnicy zaprezentowali.

Walka do obejrzenia tutaj – kliknij w link.

Inicjatorem Limanowskiej Ligi Karate jest Sensei Marcin Guzik, który w 2018 roku wprowadził pomysł organizacji turniejów wewnętrznych dla dzieci i młodzieży naszego klubu. Przez pierwsze pięć edycji Liga utrzymywała charakter klubowy, skupiając się na rozwijaniu i testowaniu umiejętności młodych karateków z Limanowej. Szósta edycja Limanowskiej Ligi Karate okazała się być wyjątkowym wydarzeniem, ponieważ nasz turniej rozwinął się w coś na kształt Turnieju Przyjaźni. Po raz pierwszy oprócz zawodników naszego klubu, w zawodach wzięli udział również początkujący karatecy z Łukowicy, Zakopanego, Wadowic, Radymna i Krakowa. Ta edycja była znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, integracji młodych sportowców i promowania ducha rywalizacji oraz przyjaźni między klubami. Zapoczątkowała nowy rozdział w historii Limanowskiej Ligi, otwierając ją na szersze grono uczestników i wzbogacając doświadczenia wszystkich zaangażowanych.

Medaliści 6. Limanowskiej Ligi Karate Kyokushin:

Kategoria 2017 i młodsi:

 • Chłopcy -22 kg:
  • 1 miejsce: Kacper Kuszewski (Limanowa)
  • 2 miejsce: Oliwier Zwierz (Zakopane)
  • 3 miejsce: Miłosz Stach (Limanowa), Mikołaj Kroczek (Limanowa)
 • Chłopcy +22 kg:
  • 1 miejsce: Jan Borucki (Limanowa)
  • 2 miejsce: Dominik Wyżycki (Łososina Górna)
  • 3 miejsce: Mikołaj Bulanda (Łososina Górna), Filip Bartoszek (Zakopane)
 • Dziewczęta -21 kg:
  • 1 miejsce: Julia Kiławiec (Łososina Dolna)
  • 2 miejsce: Oliwia Salamon (Łososina Dolna)
  • 3 miejsce: Larysa Pakuła (Limanowa), Kaja Kuszewska (Limanowa)
 • Dziewczęta +21 kg:
  • 1 miejsce: Nikola Ciuła (Limanowa)
  • 2 miejsce: Estera Bulanda (Limanowa)
  • 3 miejsce: Liliana Franczak (Słopnice Górne), Aleksandra Staszak (Łososina Dolna)

Kategoria 2015-2016:

 • Chłopcy -28 kg:
  • 1 miejsce: Franciszek Bednarz (Zakopane)
  • 2 miejsce: Wojciech Rysiewicz (Łukowica)
  • 3 miejsce: Szymon Węgrzyn (Limanowa), Bartłomiej Chlipała (Łukowica)
 • Chłopcy +28 kg:
  • 1 miejsce: Stanisław Gąsienica (Zakopane)
  • 2 miejsce: Franciszek Kuna (Limanowa)
  • 3 miejsce: Antoni Papież (Słopnice Górne), Oliwier Lisek (Słopnice Górne)
 • Dziewczęta -30 kg:
  • 1 miejsce: Alicja Kożuch (Łukowica)
  • 2 miejsce: Amelia Florek (Słopnice Górne)
  • 3 miejsce: Karolina Kurek (Łososina Górna), Emilia Kęska (Słopnice Górne)
 • Dziewczęta +30 kg:
  • 1 miejsce: Emilia Golonka (Limanowa)
  • 2 miejsce: Katarzyna Urbaniak (Łukowica)
  • 3 miejsce: Aleksandra Wyżycka (Łososina Górna), Maja Świderska (Limanowa)

Kategoria 2013-2014:

 • Chłopcy -35 kg:
  • 1 miejsce: Szymon Bogaczyk (Radymno)
  • 2 miejsce: Jakub Rysiewicz (Łukowica)
  • 3 miejsce: Oliwier Franczak (Słopnice Górne), Kazimierz Dzik (Limanowa)
 • Chłopcy +35 kg:
  • 1 miejsce: Mateusz Golonka (Limanowa)
  • 2 miejsce: Kajetan Smoleń (Łososina Górna)
  • 3 miejsce: Szymon Jurek (Łososina Górna), Igor Karaś (Łososina Górna)
 • Dziewczęta -40 kg:
  • 1 miejsce: Maria Miśkowiec (Zakopane)
  • 2 miejsce: Róża Woźniak (Słopnice Górne)
  • 3 miejsce: Zuzanna Włodarczyk (Limanowa), Weronika Piekiełko (Wadowice)
 • Dziewczęta +40 kg:
  • 1 miejsce: Zuzanna Królczyk (Limanowa)
  • 2 miejsce: Weronika Kuna (Limanowa)
  • 3 miejsce: Anna Włodarczyk (Limanowa), Hanna Wikar (Łososina Dolna)

Kategoria 2011-2012:

 • Chłopcy -42 kg:
  • 1 miejsce: Klemens Chyc-Mulik (Zakopane)
  • 2 miejsce: Marcin Florek (Słopnice Górne)
  • 3 miejsce: Kamil Kęska (Słopnice Górne), Dawid Bujak (Limanowa)
 • Chłopcy +42 kg:
  • 1 miejsce: Mikołaj Staśko (Limanowa)
  • 2 miejsce: Sebastian Łukaszka (Wadowice)
  • 3 miejsce: Miłosz Ćwik (Kraków), Jakub Polakiewicz (Zakopane)
 • Dziewczęta -40 kg:
  • 1 miejsce: Maria Kołodziejczak (Stary Gostyń)
  • 2 miejsce: Eliza Marcisz (Limanowa)
  • 3 miejsce: Hanna Zając (Łososina Górna), Julia Florek (Stary Gostyń)
 • Dziewczęta +40 kg:
  • 1 miejsce: Laura Ewert (Limanowa)
  • 2 miejsce: Oliwia Kęska (Limanowa)
  • 3 miejsce: Klara Filipowska (Łososina Dolna), Julia Banach (Słopnice Górne)

Kategoria 2009-2010:

 • Chłopcy -55 kg:
  • 1 miejsce: Igor Kęska (Limanowa)
  • 2 miejsce: Jakub Grabiec (Wadowice)
  • 3 miejsce: Przemysław Podgórny (Limanowa)
 • Chłopcy +55 kg:
  • 1 miejsce: Szymon Gwiżdż (Limanowa)
  • 2 miejsce: Przemysław Chudy (Limanowa)
  • 3 miejsce: Mateusz Palosz (Wadowice), Cyprian Blajda (Wadowice)
 • Dziewczęta OPEN:
  • 1 miejsce: Weronika Banach (Słopnice Górne)
  • 2 miejsce: Karolina Bobak (Zakopane)
  • 3 miejsce: Aleksandra Jarosz (Zakopane), Anna Krusiec (Limanowa)

Sponsorem  szóstej edycji Limanowskiej Ligi Junior Karate Kyokushin była firma N.O.W.I. DŌMO ARIGATŌ!

więcej zdjęć w specjalnym albumie – zobacz tutaj.
autor zdjęć: Sempai Alicja Kądziołka

Galeria

Wróć do góry