Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

1 marca odbędzie się uroczystość związana z Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W najbliższy piątek 1 marca br. w Limanowej odbędzie się uroczystość związana z Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 od marszu pamięci, który wyruszy z ulicy Fabrycznej ( Limanowa – Sowliny) do Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Tam zostanie odprawiona msza św. w intencji poległych Żołnierzy Niezłomnych z udziałem Chóru Canticum Iubilaeum.

Następnie przy kwaterze wojennej na cmentarzu parafialnym (ul. Szwedzka) będzie przeprowadzony apel pamięci i złożone znicze. Obchody uświetni udział żołnierzy 114. Batalionu Lekkiej Piechoty w Limanowej oraz młodzieży ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” JS2402 Limanowa.

Popołudniowe wydarzenia związane z obchodami Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zaplanowane są w Limanowskim Domu Kultury. Od godziny 13:00 zaplanowano prezentację wyposażenia i uzbrojenia wojskowego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych I Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. Wtedy też rozpocznie się wykład historyczny, który wygłosi dr Jarosław Szarek – Dyrektor Muzeum Armii Krajowej im. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.

Zakończeniem tegorocznych obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych będzie projekcja filmu pt. „Raport Pileckiego” w kinie „Klaps” w Limanowej o godz. 18:00. Wstęp na seans jest wolny.

Zachęcamy do udziału w uroczystości i wydarzeniach towarzyszących. Program obchodów dostępny jest na zamieszczonym poniżej plakacie.

Wróć do góry