Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Wernisaż wystawy ,,Wydarte’’ odbędzie się w Miejskiej Galerii Sztuki

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pt. ,,Wydarte’’ Marzeny Palki, który odbędzie się 25 stycznia br. o godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki.

Na wystawie będzie prezentowane będzie 11 obrazów-obiektów na płótnie w technice olejnej oraz 19 rysunków wykonanych na stronach starej księgi. Prace Marzeny Palki ukazują postaci kobiet inspirowane przedstawieniami z obrazów Wielkich Mistrzów malarstwa minionych stuleci, które zostały ,,wydarte’’ ze swych dotychczasowych ram, z otaczających ich ludzi, przedmiotów i przeniesione niczym w alternatywny świat. Cały cykl ma przywodzić na myśl zmiany, refleksję o własnym szczęściu, na którą warto poświęcić chwilę, gdyż czas płynie nieubłaganie. Dzięki pracom młodej artystki będziemy mogli odkryć nowe oblicze sztuki.
Marzena Palka jest absolwentką malarstwa na wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dyplom uzyskała z wyróżnieniem w pracowni interdyscyplinarnej dra Sebastiana Wywiórskiego. Jej twórczość prezentowana była na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Wstęp wolny!

Wróć do góry