Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Trwa nabór wniosków do nagród Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury

Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił nabór wniosków do czterech nagród przyznawanych za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Do 15 lutego 2024 r. można zgłaszać kandydatów do:
– Małopolskiej Nagrody Twórczości,
– Nagrody Województwa Małopolskiego „Pamięć i Tożsamość”,
– Nagrody Województwa Małopolskiego im. Romana Reinfussa za wybitne i szczególne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturalnej w Małopolsce,
– Nagrody Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkana za propagowanie idei regionalizmu oraz wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności artystycznej i kulturalnej lokalnych wspólnot Małopolski.

O prestiżowe wyróżnienia Województwa mogą się ubiegać pasjonaci dziedzictwa regionalnego, animatorzy folkloru i tradycji, twórcy regionalni i artyści działający w obszarach muzyki, sztuki, literatury i multimediów oraz patrioci i edukatorzy historii regionalnej.

W 2024 r. Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył łącznie 200 000 złotych na nagrody za działalność kulturalną prowadzoną w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, etnografii oraz zachowania lokalnej tożsamości kulturalnej w Małopolsce, a także historii i pamięci o dziedzictwie regionu.

Więcej informacji oraz regulaminy i karty zgłoszeń TUTAJ

Wróć do góry