Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Koncert kolęd „Narodził się Bóg dziecina w Betlejem” – Limanowska Orkiestra Kameralna i Ewa Novel w LDK

Limanowski Dom Kultury zaprasza na koncert kolęd „Narodził się Bóg dziecina w Betlejem” w wykonaniu Limanowskiej Orkiestry Kameralnej i Ewy Novel, który odbędzie się w piątek 12 stycznia o godz. 18:00 w sali widowiskowej LDK.

Koncertem kolęd „Narodził się Bóg dziecina w Betlejem” będzie kontynuacją tegorocznego kolędowanie i po raz kolejny ukaże piękno tej tradycji. Głównymi aktorami wydarzenia będą Limanowska Orkiestra Kameralna, działająca przy Limanowskim Domu Kultury oraz zaprzyjaźniona z zespołem Ewa Novel.

Limanowska Orkiestra Kameralna  powstała w maju 2016 roku. Jej repertuar obejmuje muzykę współczesną, filmową, rozrywkową oraz utwory inspirowane muzyką regionu. Obecnie zespołem kieruje Krystian Jaworz – kompozytor i aranżer, który ukończył studia na  Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie trąbki klasycznej oraz fortepianu jazzowego, współtwórca duetu Surreal Players, na stałe współpracujący z zespołami Max Klezmer Band, Groove Set, Agata Kulis Music, Gurgul Band, Giles Barratt Quartet. Zespół wystąpi w składzie:

Orkiestra wystąpi razem z Ewą Novel – charyzmatyczną wokalistką i autorką tekstów urodzoną w Chicago obdarzoną niezwykle ciekawą barwą głosu. Artystka jest finalistką “Szansy na Sukces – Opole 2022” w odcinku z panią Ireną Santor oraz laureatką VII edycji “The Voice of Poland”, gdzie śpiewała w drużynie Tomsona i Barona. Znana jest również ze współpracy z zespołem LEVI, z którym wygrała Rawa Blues Festival i międzynarodowy konkurs “Blues Aperitive”. Ewa wystąpiła również z legendarnym gitarzystą Scottem Hendersonem podczas jego trasy koncertowej w Polsce w 2022 roku. W 2023 roku Ewa wystąpiła na 60 KFPP w Opolu  podczas koncertu DEBIUTY gdzie wykonała utwór Marka Kościkiewicza „Na końcu świata”.

Podczas kolędowania prezentowane będą zarówno tradycyjne kolędy i pastorałki, jak i znane utwory świąteczne. W repertuarze znajdą się polskie, tradycyjne kolędy oraz pastorałki w ciekawych opracowaniach na chór mieszany oraz orkiestrę kameralną.

Koncert będzie połączony z promocją płyty z kolędami, którą w grudniu 2023 nagrała Limanowska Orkiestra Kameralna wraz z Ewą Novel.

Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie kina Klaps (w godzinach pracy kasy kina).

Zapraszamy do wspólnego kolędowania!

Wróć do góry