Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

„Ferie z teatrem” w Limanowskim Domu Kultury

Limanowski Dom Kultury zaprasza wszystkich najmłodszych do szalonej teatralnej zabawy razem z aktorami Teatru KULTURESKA i Grupy O!TEATR. W trakcie tegorocznych ferii będzie można zobaczyć dwa spektakle, pierwszy z nich  już 13 lutego.

Pierwszy spektakl przedstawią aktorzy Teatru „Kultureska” z Krakowa. Jest to teatr, który prowadzi w całej Polsce edukację ekologiczną dzieci poprzez autorskie spektakle ekologiczne. Tematy ekologiczne w interesujący sposób wplecione są w fabułę spektakli. Ponadto w ramach spektakli organizowane są liczne zabawy i interakcje z dziećmi, dzięki którym mają one okazję poszerzyć swoją świadomość ekologiczną. Ich spektakle zabierają dzieci w podróż po świecie bohaterów bajek, przeżywających wesołe i jednocześnie przejmujące perypetie. Choć są to postaci z bajek, to ich losy przypominają codzienne dylematy każdego z nas. Dlatego też wspólnie z dziećmi aktorzy będą rozwiązywać sceniczne zagadki i wyciągać całkiem pozateatralne wnioski. Każde spotkanie z ich zespołem teatralnym stanowić będzie nie tylko wartościową lekcję, ale także podaruje dzieciom niezapomnianą zabawę i dużą dozę humoru. Ich sztuki kierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, tj. w wieku 3-11 lat.

13.02, godz. 12:00 – DETEKTYW KOT (więcej o spektaklu TUTAJ)

„Detektyw Kot” to interaktywny spektakl zagadkowy o tematyce ekologicznej, bazujący na baśni o „Kocie w butach”. Na scenie odbędzie się wyjątkowy koncert Kotki w butach – Maryli Kotowicz. Na skutek niesamowitego zdarzenia koncert przemieni się w interaktywne śledztwo, prowadzone przez Detektywa Kota i jego asystentkę Kocimiętkę, w którym uczestniczyć będą widzowie. Na dzieci czekają ciekawe zagadki, proekologiczne piosenki i wartościowa puenta. Spektakl porusza temat współczesnego konsumpcjonizmu – ukazuje jego wpływ na przyrodę. W spektaklu promowane są właściwe nawyki ekologiczne, takie jak np. segregacja odpadów, ochrona powietrza, oszczędzanie wody, oszczędzanie energii, a także ograniczenie konsumpcjonizmu. Wszystkie utwory są śpiewane przez aktorów na żywo.

Maryla Kotowicz to najbardziej znana kocia wokalistka. Będziecie mieli okazję być świadkami jubileuszowego koncertu, który zostanie niespodziewanie przerwany przez artystkę. A dlaczego? Bo zaginęły jej najlepsze koncertowe buty. Na ich poszukiwanie wyrusza detektyw Kot, wraz z asystentką Kocimiętką… Na widzów będzie czekać szereg ekologicznych zagadek pozostawionych przez sprawcę kradzieży. W czasie dochodzenia dowiemy się nie tylko jak rozwiązać wiele ekologicznych problemów, ale także znajdziemy odpowiedź na zagadkę wszechczasów: „Czy kotom potrzebne są buty?”.

Czas trwania: ok. 60 minut

Galeria

Drugi spektakl przedstawią aktorzy Grupy O!Teatr z Jaworzna. Jest to jedyny projekt w Polsce, który łączy elementy komediowo-kabaretowe z lalkowym teatrem dla dzieci. Poprzez śmiech, emocje i różne zabiegi interaktywne wciągają oni małego widza w wir scenicznych wydarzeń. Przez to nie jest on tylko biernym obserwatorem, ale razem z aktorami wpływa na losy bohaterów spektakli.

20.02, godz. 12:00 – JAK WRÓBELEK NIE MÓGŁ ZDĄŻYĆ NA WESELE

Spektakl opowiada perypetie tytułowego wróbelka. Po otrzymaniu zaproszenia na sowie wesele zaczyna przygotowania do wielkiego wydarzenia. Niestety nie wszystko idzie po jego myśli. Podczas przygotowań i drogi na wesele wpada w liczne, zabawne tarapaty. W tej historii wróbelek (a wraz z nim dzieci) wiele się nauczy. A to o zasadach poruszania się na drodze, a to jak powinno zachowywać się w szkole (jeśli chcemy się czegoś nauczyć), a to znów o sobie samym (warto doceniać siebie), a na koniec dlaczego zachłanność może się źle skończyć Spektakl oparty jest na motywach opowiadań o ptasich bohaterach bajek (m.in. wróbelek Elemelek) połączonych w jedną opowieść. Poszczególne epizody cechują się edukacyjną formą z wyraźnym, łatwym do zrozumienia morałem, przez co spektakl dedykowany jest dla dzieci już od 3 lat.

Plan lalkowy: Duże kukiełki , muppety, pacynki Postacie: wróbel, gil, bocian, sowa, kuna, lis, pająk, bąk, mrówka

Czas trwania: ok 45 minut

Galeria

Bilety w cenie 25 zł – normalny i 20 zł – ulgowy na każdy spektakl są do nabycia w kasie kina Klaps lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/kalendarium.

Limanowski Dom Kultury ZAPRASZA!

Wróć do góry