Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Zbliżają się Konkursy Kolęd i Pastorałek w Limanowskim Domu Kultury

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” w Mordarce organizuje XI Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem:„GORE GWIAZDA JEZUSKOWI W PRZEDSZKOLACH DZIŚ”, który odbędzie się w czwartek 14 grudnia w Limanowskim Domu Kultury w godzinach od 09:00 do 17:30.

Pragniemy, aby coroczny konkurs podtrzymywał idee inicjatywy promującej piękno i różnorodność naszej Małej Ojczyzny. Organizowany od
2013 roku konkurs cieszy się̨ wielkim zainteresowaniem w środowisku przedszkolnym, Każdego roku zwiększa się liczba uczestników i przedszkoli,
które kolejno włączają się do wspólnego kolędowania.
Oprócz wspaniałych wrażeń towarzyszących imprezie, pragniemy, aby konkurs realizował najważniejsze cele, którymi są: podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd, integracja i współpraca przedszkoli w bliższym i dalszym środowisku, promowanie młodych talentów, ukazanie kreatywności artystycznej dzieci, ale przede wszystkim wytworzenie świątecznej atmosfery.
Chcielibyśmy, aby w tym dniu wszystkie dzieci nie tylko współzawodniczyły między sobą, ale przede wszystkim poczuły magię tradycji świąt.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna „Zielony Zakątek” organizuje III Międzyszkolny  Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „GORE GWIAZDA JEZUSOWI”, który odbędzie się w piątek 15 grudnia w Limanowskim Domu Kultury w godzinach od 09:00 do 17:30.

Przed nami Boże Narodzenie – święta dla polskich rodzin bardzo wyjątkowe i ważne. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni. Organizując Konkurs Kolęd i Pastorałek pragniemy ukazać piękno i różnorodność naszej Małej Ojczyzny. Chcielibyśmy, aby w tym dniu, wszystkie dzieci i młodzież nie tylko współzawodniczyły między sobą, ale przede wszystkim mogły poczuć magię świąt, kontaktu z kulturą, folklorem, wejść w świat obrzędów regionalnych oraz nacieszyć się sukcesem.
 
Oprócz wspaniałych wrażeń towarzyszących imprezie, pragniemy aby konkurs realizował najważniejsze cele, którymi są: podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd i pastorałek, integracja i współpraca szkół w bliższym i dalszym środowisku, promowanie młodych talentów, ukazanie kreatywności artystycznej dzieci i młodzieży.

Zachęcamy wszystkich na widownię! Mamy nadzieję, że spędzenie tego wyjątkowego czasu we wspólnym gronie przyniesie nam wszystkim radość, wiele uśmiechu oraz przyjemnych i niezapomnianych emocji.

Wróć do góry