Deklaracja dostępności
Kultura

Wyjątkowe spotkanie ze Świętym Mikołajem w Limanowskim Domu Kultury

W minioną niedzielę 3 grudnia do Limanowskiego Domu Kultury zawitał wyjątkowy gość. Mowa oczywiście o Świętym Mikołaju, który zgromadził na sali widowiskowej liczne grono dzieci oraz rodziców. Niedzielne popołudnie minęło wszystkim na wspólnej zabawie i radości.

Na początku dzieci mogły obejrzeć wyjątkowy spektakl teatralny przygotowany przez Teatr Bajaderka z Krakowa, który zabrał wszystkich w wyjątkową świąteczną podróż. Dwa niezwykłe elfy Elfunia i Elfinio wyruszyły w pościg za niesfornym złodziejaszkiem Gnomkiem, natrafiając po drodze na różne przygody… Przy udziale dzieci udało się uratować Świąteczny Worek na prezenty i pomóc Świętemu Mikołajowi.

Po spektaklu miało miejsce wręczenie nagród oraz wyróżnień w IV konkursie plastycznym „Świąteczna bombka bożonarodzeniowa”. Nagrodzone dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz bony na nagrody rzeczowe.

Kolejnym punktem programu było długo wyczekiwane spotkanie ze Świętym Mikołajem, który chętnie rozmawiał z dziećmi oraz wręczył każdemu słodki upominek. Każde dziecko miało także możliwość zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych na tę okazję.

Dodatkowo na dzieci i rodziców czekało sporo niespodzianek. Na holu głównym LDK można było skorzystać z fotobudki, gdzie wykonywano darmowe pamiątkowe zdjęcia. Bez wątpienia dużym zainteresowaniem cieszyły się świąteczne warsztaty kreatywne, gdzie dzieci wykonywały piękne prace.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Burmistrz Miasta Limanowa.

Współorganizatorzy: Teatr Bajaderka, Mkbudka – fotobudka.

LDK dziękuje sponsorom, którymi byli: sklep spożywczy „Kasztanek”, hurtownia wielobranżowa „Biedroń”, „Tymbark”, Lody „Koral”, Hurtownia „Wrona” Sp.j.

Podziękowania kieruje też do patronów medialnych, którymi byli: Radio „RDN” Nowy Sącz, „Gazeta Krakowska”, portal informacyjny „Limanowa.in” oraz telewizja internetowa „TV28”.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim dzieciom i ich rodzicom, za udział i fantastyczną zabawę!

Galeria zdjęć na stronie LDK pod linkiem  https://www.ldk.limanowa.pl/galerie/spotkanie-ze-swietym-mikolajem

Galeria

Wróć do góry