Deklaracja dostępności
O mieście

Podpisano umowę z Wykonawcą budowy budynków wielorodzinnych przy ul. Bednarczyka

We wtorek 12 grudnia  Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta Ireny Gawlik podpisał umowę z Wykonawcą zadania pn. ”Budowa ośmiu budynków wielorodzinnych przy ul. Bednarczyka w Limanowej”.

Wykonawcą zadania na podstawie rozstrzygniętego przetargu będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego „CHEMOBUDOWA – KRAKÓW” S.A., z ramienia którego umowę podpisali Prezes Zarządu Firmy Andrzej Wyszyński oraz Członek Zarządu – Mariusz Pierściński.

Budowa budynków wielorodzinnych przy ul. Bednarczyka wyniesie 36 858 541,74 złotych i możliwa będzie dzięki pozyskanym przez Miasto Limanowa środkom z Rządowego Programu Mieszkania Komunalne w kwocie 36 386 059,31 złotych.

Zakończenie realizacji zadania planowane jest do połowy lipca 2026 roku, przy czym wykonanie projektu technicznego i wykonawczego  – w terminie do 11 lutego 2024 roku.

W ramach inwestycji w ośmiu blokach powstaną 104 lokale mieszkalne. Każdy budynek będzie składał się z 13 lokali, w tym 11 mieszkań jednokondygnacyjnych i 2 mieszkań dwukondygnacyjnych, a na parterze każdego Z nich powstaną trzy mieszkania przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Powstałe budynki wyposażone będą w windy przystosowane do przewozu mebli, chorych na noszach i osób niepełnosprawnych.

Galeria

Wróć do góry