Konkurs „Małopolskie OSP 2023” – zakupiono umundurowanie dla OSP Łososina Górna i OSP Limanowa

W ramach konkursu „ Małopolskie OSP 2023”  jednostki OSP Łososina Górna i OSP Limanowa wzbogaciły się o umundurowanie zakupione za kwotę 30 148, 65 zł.

Realizacja projektu pn. „Zakup umundurowania dla OSP Łososina Górna i OSP Limanowa” pozwoliła pozyskać ze środków Województwa Małopolskiego, w ramach konkursu „Małopolskie OSP 2023” kwotę 15 000,00 zł, a reszta środków pochodzi z budżetu Miasta Limanowa.

Uroczyste przekazanie umundurowania druhom miało miejsce w czwartek 14 grudnia w remizie OSP Łososina Górna. Do jednostek trafiły  ubrania ochronne, rękawice, buty strażackie, hełmy i kominiarki strażackie.

W przekazaniu umundurowania wzięli udział: Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Elżbieta Ruchała, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz druhowie z jednostek OSP na czele z Prezesem OSP Limanowa Łukaszem Smoleniem oraz Naczelnikiem OSP Łososina Górna Mateuszem Musiałem.

Celem programu realizowanego przez Województwo Małopolskie pn. „Małopolskie OSP 2023” jest wsparcie w zakupie specjalistycznego sprzętu strażackiego wykorzystywanego w akcjach ratowniczych oraz podczas usuwania skutków zagrożeń przez jednostki OSP.