Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Kolędowanie z chórem „LimaNovum”

Sezon kolędowania chór LimaNovum rozpoczął 20 grudnia koncertem kolęd  w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej RehStab w Limanowej. W najbliższy piątek tj. 29 grudnia br. chór LimaNovum z Limanowskiego Domu Kultury wystąpi na zaproszenie organizatorów z koncertem kolęd w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie.
W czasie koncertu improwizacje organowe na temat kolęd, wykona Michał Markuszewski świetny organista, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina z Warszawy. Organizatorem koncertu jest Narodowa Orkiestra Dęta w Lubinie.

7 stycznia 2024 r. chór LimaNovum będzie można usłyszeć podczas koncertu kolęd, który odbędzie się w kościele parafialnym w Męcinie o godzinie 12:00.  13 stycznia 2024 r. chór będzie gościł w Skansenie na Jędrzejkówce w Laskowej, gdzie również zabrzmią kolędy i pastorałki. 21 stycznia 2024 r. chór planuje wziąć udział w chóralnym  konkursie kolęd.

Chór LimaNovum zaprasza do wspólnego kolędowania.

Chór LimaNovum powstał z inicjatywy Krzysztofa Młynarczyka, który jest kierownikiem artystycznym zespołu. Dyrygentem jest Ivan Vrublevskyi dyrygent chóralny, wokalista i kompozytor. W maju 2024 r. minie zaledwie trzy lata od powstania chóru. Obecnie zespół liczy 35 osób. Zespół wykonał już wiele koncertów w kraju.

Chór LimaNovum na swoim koncie ma już spore osiągnięcia:

– I miejsce  XXVIII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK im.  Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie w 2022 roku

– II miejsca na Międzynarodowym Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek – Rzeszów 2022

– Złote Pasmo, nagroda GRAND PRIX i nagroda dla najlepszego dyrygenta XVII. Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Chełmno 2022.

– złoty dyplom, srebrny dyplom i nagroda specjalna podczas VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. Profesora Józefa Świdra – Cieszyn 2022 r.

– dwa złote dyplomy na VII Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Cantu Gaudeamus” w Białymstoku.

Wróć do góry