Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

„Ferie z Małopolskimi Terytorialsami” – przed nami kolejna edycja

Zastanawiasz się co robić w nadchodzące ferie? – to proste – dołącz do nas! -zachęcają terytorialsi.


11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej już po raz kolejny zaprasza do szkolenia podstawowego, realizowanego w ramach projektu „Ferie z WOT”. Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów szkół średnich, studentów i nauczycieli, ale także do wszystkich którzy chcieliby spędzić 16 dni z Wojskiem.

Od 15 lutego 2024 r., w szkołach i uczelniach wyższych na terenie Województwa Małopolskiego zaplanowane zostały ferie zimowe. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, w jaki sposób wykorzystać międzysemestralną przerwę w nauce – dołącz do Nas!
Już teraz rozpoczyna się nabór do kolejnej edycji projektu „Ferie z WOT” . 

Jak podkreśla cz.p.o. Dowódcy Terytorialsów gen. bryg. Krzysztof Stańczyk – Projekt „Ferie z WOT” od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ochotników. Stanowi on idealne rozwiązanie dla uczniów, studentów oraz nauczycieli i rodziców. Ponadto pozwala aktywnie spędzić zimową przerwę międzysemestralną. Zaangażowanie ochotników w ten projekt to swoisty wyraz odpowiedzialności młodego pokolenia!

Projekt „Ferie z WOT” powstał w 2019 roku i od tego czasu z możliwości odbycia szkolenia podstawowego na przełomie stycznia i lutego skorzystało wielu ochotników. W tym roku „Ferie z WOT” będą prowadzone we wszystkich Brygadach OT rozmieszczonych na terenie całego kraju. Większość jednostek szkolenie podstawowe przeprowadzi na terenie działania brygad, blisko lokalnych  społeczności lub na pobliskich ośrodkach szkolenia poligonowego. Powołania do jednostek wojskowych WOT będą się odbywać zgodnie z ogólnopolskim harmonogramem ferii w poszczególnych województwach. Każde ze szkoleń zakończy tradycyjna przysięga wojskowa.

„Służba w Wojsku Polskim od dawna była moim marzeniem. Mój pradziadek działał w AK w czasie II wojny światowej mam tradycje rodzinne związane z wojskiem. Dzięki programowi Ferie z WOT mogłam zrealizować swoje marzenie, nie rezygnując z dotychczasowych zajęć … najciekawsze były dla mnie zajęcia z pierwszej pomocy oraz ratownictwa pola waliki które mogą się przydać w życiu cywilnym ”– dodaje szer. Anna z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Aby zdążyć przed wyznaczonym terminem – nie zwlekaj! Złóż swój wniosek już dziś!

Skontaktuj się z rekruterem WOT z Twojego powiatu, wyszukując kontakt na stronie Rekruterzy WOT lub dzwoniąc pod numer Linii Wsparcia Rekrutacji: 800 696 077 (czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 – 15:30).

Możesz także odwiedzić najbliższe Wojskowe Centrum Rekrutacji, które znajdziesz na stronie Centra rekrutacji – CWCR (wojsko-polskie.pl).

/kpt. Adam Trębacz/

Galeria

Wróć do góry