Deklaracja dostępności
Kultura

Chór LimaNovum z podwójnym złotem

W dniach 2-3 grudnia br. chór LimaNovum działający przy Limanowskim Domu Kultury wziął udział w VII Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Cantu Gaudeamus” w Białymstoku. Zespół prowadzony przez Ivana Vrublevskyiego został zakwalifikowany przez komisję artystyczną i wystąpił w dwóch kategoriach konkursowych : muzyka współczesna i muzyka sakralna, otrzymując złoty dyplom i bardzo wysoką punktację jurorów.

Do konkursu zakwalifikowało się  10 najlepszych chórów z Polski, Litwy i Łotwy. Zespoły  oceniało międzynarodowe jury, któremu przewodniczył doc. Eriks Esenvalds, jeden z najpopularniejszych kompozytorów muzyki chóralnej na świecie. W składzie znaleźli się również prof. dr hab. Wioletta Miłkowska i prof. Rolandas Daugela.

Młody, limanowski chór LimaNovum oczarował bardzo ciekawym i trudnym repertuarem oraz jakością wykonania, nie tylko jurorów, ale i publiczność, która nagradzała zespół gromkimi brawami.

Po raz pierwszy bierzemy udział w tym konkursie – mówił w wywiadzie dla lokalnych mediów  Ivan Vrublevskyi, dyrygent chóru Limanovum przy Limanowskim Domu Kultury – ale znaliśmy go już wcześniej, wiemy, że jest na bardzo wysokim poziomie. Dla nas wyróżnieniem jest już samo to, że się zakwalifikowaliśmy. W sobotę braliśmy udział w kategorii muzyka współczesna i śpiewaliśmy współczesne opracowanie polskich pieśni ludowych, a w niedzielę prezentujemy utwory sakralne. Nastroje chóru są fantastyczne! W przygotowanie naszych występów włożyliśmy mnóstwo pracy i cieszymy się, że mogliśmy to pokazać. Wszyscy chórzyści mają dużo energii i chęci by zaprezentować to, nad czym tak długo pracowaliśmy.

Zakwalifikowane chóry do konkursu to znakomite zespoły z ogromnym dorobkiem wykonawczym, tym bardziej się cieszymy, że nasz niespełna trzyletni chór osiągnął tak spektakularne sukcesy – dodaje Krzysztof Młynarczyk, kierownik artystyczny chóru LimaNovum.

Nagroda GRAND PRIX przypadła znakomitemu chórowi dziewczęcemu Alla Polacca przy Operze Narodowej w Warszawie. Już wkrótce chór LimaNovum rozpocznie cykl koncertów kolęd, na które już chórzyści serdecznie zapraszają.

Galeria

Wróć do góry