Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Burmistrz Miasta Limanowa zaprasza na Koncert Noworoczny do Limanowskiego Domu Kultury

Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda zaprasza na Koncert Noworoczny „Z arią i piosenką przez świat”, który odbędzie się w dniu 7 stycznia 2024 roku o godz. 16:00 w Limanowskim Domu Kultury. Na scenie wystąpią znane gwiazdy sceny i estrady: Wiesław Ochman, Ewelina Szybilska, Jakub Milewski, Jarosław Bielecki oraz Orkiestra Arte Symfoniko, pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

„Z arią i piosenką przez świat” to znakomity koncert z udziałem najlepszych polskich artystów gwiazd polskiej sceny. Zabrzmią najpiękniejsze utwory od wiedeńskich walców i węgierskich czardaszy po przeboje świata włoskie i hiszpańskie. Wieczór dostarczy widzom również wiele znakomitego humoru.

Obok znakomitych solistów wystąpi legendarny i uwielbiany przez publiczność Wiesław Ochman. Ten artysta oprócz wspaniałego głosu czaruje widzów genialnymi anegdotami, które zawsze wywołują salwy śmiechu i wielkie brawa. Artystom towarzyszyć będzie uznana i wspaniała Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Maestro Mieczysława Smydy.

Narratorem koncertu – widowiska będzie legendarny Wiesław Ochman – światowej sławy tenor, artysta  w swojej karierze osiągnął wszystko występując na najważniejszych międzynarodowych  scenach i otrzymując entuzjastyczne recenzje i niesłabnącą do dziś sympatie publiczności.

Niewątpliwym walorem widowiska jest wyjątkowa obsada wykonawców:

Ewelina Szybilska – sopran  gwiazda i solistka Opery Śląskiej, jest jedną z czołowych solistek młodego pokolenia W 2022 roku zdobyła zaszczytny tytuł śpiewaczki roku. Ma w swoim dorobku niezliczone role operetkowe i operowe.

Jakub Milewski – baryton To uwielbiany przez publiczność znakomity śpiewak, który zdobywa publiczność przepięknym głosem, nienaganną aparycją i niedoścignioną interpretacja oraz charyzmą na scenie. Na co dzień pełni funkcję dyrektora artystycznego Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie.

Jarosław Bielecki  – tenor Znakomity solista i jeden z filarów Opery Krakowskiej Rewelacyjny głos, uroda i czarujący uśmiech to  największe atuty cenionego śpiewaka, który podbija serca publiczności krytyki.

Orkiestra Arte Symfoniko – to jeden z najlepszych zespołów instrumentalnych doskonale odnajdujących się w każdym rodzaju muzyki, a specjalizujący się w piosenkach, ariach, musicalach i rozrywce.

Mieczysław Smyda – to zawodowy, znakomity dyrygent i skrzypek, który od lat wraz ze swoją orkiestrą zdobywa laury na scenach i estradach w całym kraju.

Organizatorem wydarzenia jest Limanowski Dom Kultury. Bezpłatne wejściówki, dostępne w kasie kina Klaps (w godzinach pracy kina):

  • od 20 do 23 grudnia 2023 tylko dla mieszkańców miasta Limanowa,
  • od 26 grudnia 2023 dla wszystkich.

UWAGA! Obowiązuje limit – 2 wejściówki na 1 osobę.

Serdecznie zapraszamy!

Wróć do góry