Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

21 medali oraz trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyli pod Tatrami karatecy ARS Limanowa – JONIEC Team

3 grudnia w hali sportowej „ARENA” w Nowym Targu odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin. Patronat honorowy na turniejem, w którym rywalizowało 289 zawodników z 23 klubów objął Starosta Powiatu Nowotarskiego. Tym razem w rywalizacji sportowej u podnóża Tatr wzięła udział 33-osobowa grupa młodych karateków ARS Limanowa – JONIEC Team, którzy, na co dzień trenują w sekcjach klubu działających w Limanowej, Laskowej i Słopnicach, w składzie:

Zofia Klos, Maciej Kądziołka, Oliwier Kądziołka, Filip Limanówka, Mikołaj Limanówka, Tomasz Iwański, Krystian Kądziołka, Jacek Stachoń, Adrian Kamenczak, Jan Śliwa, Jakub Banach, Dawid Florek, Magdalena Florek, Bartłomiej Wygoda, Patrycja Malec, Anna Uryga, Emilia Ficoń, Joanna Oleksy, Natalia Dudek, Filip Kęska, Marcel Florek, Ksawery Mól, Oliwia Lachor, Kevin Lachor, Samuel Krawczyk, Nikodem Krawczyk, Kamil Bulanda, Karol Orzeł, Maksymilian Pach, Anna Szewczyk, Zuzanna, Zelek, Monika Krępa i Jakub Kądziołka.

Zawodników byłoby nieco więcej, ale dzień przed turniejem, z powodu choroby z udziału w turnieju musiały zrezygnować: Nikola Kądziołka, Zuzanna Kita i Natalia Malec. Opiekę nad zawodnikami sprawował Sensei Przemysław Juszczak (2 Dan), który podczas zawodów pełnił również funkcję sędziego. Jak zwykle naszym zawodnikom towarzyszyło liczne grono ich najwierniejszych kibiców – ich rodzice, którzy mocno i z zaangażowaniem kibicowali swoim pociechom.

Zawody w Nowym Targu były kolejną dobrą okazją zarówno dla naszych początkujących, jak i dla doświadczonych karateków by sprawdzić swoje umiejętności i zdobyć nowe, cenne doświadczenie. Był to ważny sprawdzian dla tych zawodników, którzy przygotowują się do udziału w zbliżającym się Pucharze Polski w Karate Kyokushin, który to odbędzie się już 16 grudnia 2023 w Katowicach.

Pod Tatrami Karatecy ARS Klub Kyokushinkai kolejny raz zaprezentowali się bardzo dobrze – wywalczyli łącznie 21 medali, w tym 4 złote, 3 srebrne i 14 brązowych, co przełożyło się na 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Możemy być dumni z naszych karateków. Brawo!

Złote medale wywalczyli:
1. Filip Limanówka
2. Mikołaj Limanówka
3. Oliwier Kądziołka
4. Jacek Stachoń

Srebrne medale wywalczyli:
1. Jakub Kądziołka
2. Adrian Kamenczak
3. Dawid Florek

Brązowe medale wywalczyli:

1. Anna Szewczyk
2. Bartłomiej Wygoda
3. Jakub Banach
4. Marcel Florek
5. Monika Krępa
6. Maksymilian Pach
7. Ksawiery Mól
8. Maciej Kądziołka
9. Tomasz Iwański
10. Oliwia Lachor
11.Kevin Lachor
12. Nikodem Krawczyk
13. Kamil Bulanda
14. Zuzanna Zelek

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Członkowie klubu ARS Klub Kyokushinkai składają podziękowania wszystkim, którzy wspierają bieżącą działalność klubu, w szczególności firmom: JONIEC, PAK-FOL, PDM LIMDROG, LUMORS, ELMAR oraz Urzędowi Miasta w Limanowej, na czele z Burmistrzem Miasta Limanowa – Władysławem Biedą.

Galeria

Wróć do góry