Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

21 grudnia na limanowskim rynku odbędzie się „IV Kiermasz Bożonarodzeniowy”

W czwartek 21 grudnia na rynku Miasta Limanowa odbędzie się  „IV Kiermasz Bożonarodzeniowy w Powiecie Limanowskim”. Na kilka dni przed Wigilią na stoiskach promocyjnych będzie możliwość zaopatrzenia się w produkty naturalne i regionalne specjały na świąteczny stół, ręcznie wykonane ozdoby i dekoracje oraz wiele innych. Nie zabraknie dźwięków kolęd i przebojów świątecznych oraz życzeń, które – bez względu na warunki pogodowe, na pewno rozgrzeją atmosferę i umilą ostatnie przedświąteczne przygotowania, wprowadzając niepowtarzalny, radosny nastrój. Wydarzenie odbywać się będzie w godzinach od 10:00 do 15:00.

Podczas czwartej edycji Kiermaszu Bożonarodzeniowego, zaprezentują się następujący wystawcy:

– Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Remedium” w Tymbarku (stroiki, zawieszki na choinkę, wianki bożonarodzeniowe, świeczki, ceramika świąteczna, bombki świąteczne, pierniki, mydełka).
– Limanowska Akcja Charytatywna
– Halina i Marek Piwowar (chleb wiejski „męciński”, kołacze podpłomyki)
– Koło Gospodyń Wiejskich w Zasadnem (gm. Kamienica) (stroiki świąteczne, bombki, ciasta, chleb domowego wypieku, podpłomyk, smalec, dania gorące)
– Zofia Toporkiewicz (kołacz jodłownicki, chleb z pieca, pierniczki świąteczne, ozdoby świąteczne)
– Gospodarstwo Pasieczne Miody Beskidzkie (miody oraz inne produkty pszczele, świeczki z wosku pszczelego, łuskane orzechy włoskie)
– Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw w Ujanowicach (śliwka suszona – suska sechlońska)
– Małgorzata Rutka – angielski zakątek (książki anglojęzyczne dla dzieci, które mogą być świetnym pomysłem na prezent, wiele propozycji typowo świątecznych)
– Koło Gospodyń Wiejskich Słopnice (stroiki, ozdoby świąteczne, chleb, ciasto, pierogi)
– MKART Pracownia Artystyczna Magdalena Król (ręcznie malowane ozdoby choinkowe, stroiki na plastrach drewna, kuferki drewniane z motywem świątecznym, bombki choinkowe)
– Marta Kaputa – Senior Limanowski Dom Kultury (ozdoby bożonarodzeniowe wykonane własnoręcznie na szydełku)
– Pracownia Ceramiki Magdalena Ibek (ceramika ozdobna i użytkowa – ozdoby świąteczne)
– Julia Denysiuk (świąteczny stroik, ozdoby do domu, piernik domowy, ciastka z, dekoracje wykonane ręcznie)
– Piotr Banach (rękodzieła wykonane z drewna, choinki, szopki bożonarodzeniowe, stroiki, anioły, ozdoby choinkowe)
– Kram Gaguni (stroiki żywe, bombki, świece)
– Pasieka „Pszczółka” Marek Wojtas (miody odmianowe, pyłek pszczeli i propolis, choinki woskowe, świece woskowe, kit pszczeli)
– Halina Janik (ozdoby świąteczne, bożonarodzeniowe)
– Gospodarstwo „Naturalnie” – Natalia Drożdż (wyroby tradycyjne – wędliny wiejskie, ciasta, chleby, bigos, kiełbasy, smalec, miody)

Wśród dodatkowych atrakcji, które czekać będą na uczestników spotkania, będą choinki i dary lasu na stoisku partnera kiermaszu – Nadleśnictwa Limanowa, jak również Food Truck „Dobre z Lasu” z pysznymi przekąskami prosto z lasu.

Wróć do góry