Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Zawodniczka ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa Nikola Kądziołka brązową medalistką Mistrzostw Świata Karate Kyokushin

W dniach 17-18 listopada br. w holenderskim Arnhem odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin. Bezpośrednim organizatorem mistrzostw z ramienia Światowej Federacji Kyokushin (KWF) była Holenderska Organizacja Kyokushin.

Rywalizacja sportowa odbywała się w konkurencjach kata (formy) i kumite (walka), w 46 różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Łącznie w sportowych zmaganiach wzięło udział blisko 600 zawodników z 32 krajów. W gronie reprezentantów Polski, którzy mieli honor sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji sportowej i walczyć o tytuły mistrzowskie z najlepszymi karateka na świecie znalazło się sześcioro młodych limanowskich karateka, wychowanków i zawodników klubu „ARS Klub Kyokushinkai”: Nikola Kądziołka, Arkadiusz Kądziołka, Oliwier Kądziołka, Tomasz Iwański, Filip Limanówka i Mikołaj Limanówka.

Z szóstki wymienionych wyżej karateków najmniej szczęścia mieli Oliwier Kądziołka i Tomasz Iwański, którzy rywalizowali odpowiednio w kumite młodzików -40 kg i kumite juniorów -70 kg. Niestety obaj już na etapie walk eliminacyjnych musieli uznać wyższość rywali i przełknąć gorycz porażki.

Dobrą postawę podczas tegorocznych MŚ zaprezentowali bracia Mikołaj i Filip Limanówka. Mikołaj rywalizował w konkurencji kumite młodzików -50 kg, a Filip w kumite juniorów młodszych -65 kg. Bracia Limanówka w swoich kategoriach stoczyli po dwa wygrane pojedynki. Niestety na etapie walk o wejście do medalowej czwórki zarówno Mikołaj, jak i Filip popełnili drobne błędy, które kosztowały ich przegraną i zakończeniem rywalizacji sportowej. Ostatecznie Mikołaj i Filip Limanówka uplasowali się w swoich kategoriach w ósemce najlepszych na świecie.

Arkadiusz Kądziołka był kolejnym z limanowskich karateka, którzy mieli honor rywalizować podczas tegorocznych MŚ Karate Kyokushin. Arkadiusz Kądziołka to jeden z najbardziej utalentowanych wychowanków klubu „ARS Klub Kyokushinkai” z Limanowej. Arkadiusz Kądziołka jest ubiegłorocznym złotym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w Karate Kyokushin oraz brązowym medalistą Mistrzostw Europy Juniorów w Karate Kyokushin. Udział w Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin w Holandii młody limanowski karateka nie zaliczy do najszczęśliwszych. Arkadiusz w bardzo dobrym stylu rozstrzygnął na swoją korzyść pierwsze trzy pojedynki. Niestety podczas kolejnej, czwartej walki – o wejście do półfinału limanowski karateka odniósł kontuzję, w wyniku, której nie mógł kontynuować walki z pełnym zaangażowaniem. W efekcie tego sędziowie przyznali wygraną rywalowi naszego zawodnika. Arkadiusz zakończył rywalizację w ósemce najlepszych na świecie juniorów.

Z szóstki limanowskich karateka najwięcej szczęścia miała i największy sukces odniosła Nikola Kądziołka. W drodze na podium stoczyła dwa bardzo dobre i zacięte pojedynki. Po walce o wejście do finału, decyzją sędziów musiała uznać wygraną swojej rywalki – reprezentantki Szwecji. W efekcie końcowym Nikola Kądziołka wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Świata Karate Kyokushin, w konkurencji kumite juniorek -50 kg.

To ogromny sukces, za który Nikola zasługuje na równie duże uznanie i brawa!

Udział w MŚ Karate Kyokushin, w których uczestniczą najlepsi zawodnicy z poszczególnych krajów i różnych światowych organizacji to duży honor i wyzwanie. Każda wygrana walka podczas takiego wydarzenia więcej mówi o umiejętnościach zawodnika i ma większe znaczenie niż „złoty medal” zdobyty podczas „podwórkowego turnieju”, jakich ostatnio wiele.

Szóstka młodych limanowskich wojowników zaprezentowała się w Holandii bardzo dobrze. Warto podkreślić, że kategorie wiekowe i wagowe, w których rywalizowali limanowscy karatecy były licznie obsadzone, a poziom rywalizacji sportowej był naprawdę wysoki. Aby wywalczyć miejsce w strefie medalowej, w zależności od kategorii zawodnicy musieli stoczyć 3-6 pojedynków. Dlatego fakt, że Nikola Kądziołka wywalczyła brązowy medal w kumite juniorek -50 kg, a jej trzech klubowych kolegów, po bardzo dobrych walkach w swoich kategoriach uplasowało się w ósemce najlepszych karateka świata należy uznać za naprawdę dobry wynik i duży sukces. Podopieczni shihan Arkadiusza Sukiennika (5 Dan) swoją postawą potwierdzili wysoki poziom umiejętności i przynależność do światowej czołówki młodych zawodników. Możemy być dumni z ich postawy i uzyskanych wyników sportowych podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Karate Kyokushin oraz z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Udział limanowskich karateków w tym wyjątkowym wydarzeniu wsparło Województwo Małopolskie – Partner Główny wyjazdu zawodników ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa na Mistrzostwa Świata Karate Kyokushn, 17-18.11.2023r. w Arnhem (Holandia). Ponadto wsparcia udzielili: Urząd Miasta Limanowa, Urząd Gminy Limanowa. ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa wszystkim składa podziękowania. Słowa podziękowania kieruje także do sympatyków i kibiców klubu, za wsparcie podczas przygotowań, jak również w trakcie udziału w mistrzostwach. Szczególne podziękowania należą się rodzicom zawodników, którzy wspierali swoje pociechy w okresie przygotowań do MŚ oraz towarzyszyli im podczas rywalizacji sportowej w Holandii.

Korzystając z okazji  ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa dziękuje także firmom, które na bieżąco wspierają działalność klubu: Firma JONIEC, PDM LIMDROG, Firma LUMORS, Firma ELMAR, Firma PAK-FOL.

Osu!

Galeria

Wróć do góry