Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Zapraszamy na przejazd kolejką patriotyczną podczas obchodów Święta Niepodległości

W najbliższą sobotę 11 listopada uroczyście świętować będziemy 105. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11:00 Mszą św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej z udziałem Chóru Mieszanego „Canticum Iubilaeum”. Następnie po Mszy św. oficjalne obchody Święta Niepodległości rozpoczną się na limanowskim rynku z udziałem: żołnierzy 114. Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej, Związku Strzeleckiego „Strzelec”, Orkiestry „Echo Podhala”, zuchów i harcerzy z Drużyny „Dzieci Gór” z ZSP nr 1 w Limanowej.

W programie:

– odegranie hymnu państwowego i hejnału Miasta Limanowa „Echo Trombity”, podniesienie flagi na maszt, apel pamięci, salut armatni, – przysięga nowego rocznika „Strzelców”,

– modlitwa i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza,

– stoisko promocyjne 114. Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej oraz poczęstunek wojskowym bigosem

Tegoroczną atrakcją dodatkową będzie przejazd kolejką patriotyczną z biało-czerwonymi flagami. Bilety na przejazd kolejką odebrać można będzie podczas trwania uroczystości na płycie rynku, a przejazdy kolejką rozpoczną się od godz. 13:00.

Zachęcamy do udziału i skorzystania z atrakcji! Poniżej filmik z przejazdu kolejką, która w dniu 11 listopada zawita do Limanowej:

Imprezy towarzyszące obchodom Święta Niepodległości:

8 listopada – XVI Turniej Szachowy o Puchar Niepodległości –  Limanowski Dom Kultury

11 listopada – bezpłatny seans filmu pt. „Dodek na Froncie”- kino Klaps, sala kameralna godz. 16:15

Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnego świętowania 105. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości!

Wróć do góry