Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Rozpoczęło się największe święto folkloru w naszym regionie

W środę 15 listopada w Limanowskim Domu Kultury rozpoczął się 49. Festiwal Folklorystyczny LIMANOWSKA SŁAZA. Pierwszego dnia Słazy wśród występów przeważały zespoły dziecięce, ale i te dorosłe wcale nie ustępowały im miejsca.

Występy konkursowe rozpoczęły się o godz. 15:00, a oficjalne rozpoczęcie festiwalu miało miejsce o godz. 17:15. Po oficjalnym otwarciu nastąpił ciąg dalszy występów, które w tym roku oceniane są przez 5-osobową Komisję Artystyczną. W skład Komisji wchodzą autorytety z dziedziny etnografii, muzyki, choreografii oraz dialektologii:  dr Bożena Lewandowska, Michalina Wojtas, Jadwiga Adamczyk, Benedykt Kafel i dr Artur Czesak.

W czwartek 16 listopada przesłuchania rozpoczną się o godz. 14:00, w piątek 17 listopada o godz. 15:00, a w sobotę 18 listopada – ponownie o godz. 14:00. W sobotę 18 listopada o godz. 20:00 będzie miał także miejsce gościnny koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Krąg” ze Szczecina.

Zakończenie festiwalu odbędzie się w niedzielę 19 listopada o godz. 15:30. Poznamy wówczas laureatów tegorocznej Słazy, a podsumowaniem wydarzenia będzie występ Grupy Dziecięcej Zespołu Regionalnego „Limanowianie”.

Jak zawsze festiwalowi towarzyszy kiermasz sztuki ludowej i rękodzielniczej, a w tym roku także wystawa „Pędzlem, dłutem, sercem” w Miejskiej Galerii Sztuki, zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z LDK.

Z kolejnością prezentacji można zapoznać się na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/aktualnosci/padl-kolejny-rekord-przedstawiamy-program-wystepow-49-limanowskiej-slazy

Wstęp na wydarzenie WOLNY!

49.Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Festiwal jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz MCK „Sokół” w Nowym Sączu.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa.

Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Mieczysław Uryga Starosta Limanowski, Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

Patronat Medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Kraków, Radio RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska, portal limanowa.in oraz Telewizja Internetowa TV28.

Sponsorami festiwalu są: Bank Spółdzielczy w Limanowej, PBM Sułkowscy Sp.J., Fundacja Warbud – Warto pomagać, Limbudex, Kulinar, Gold-Drop, Electrical, Łomzik, Laskopol, Firma Budowlana GURGUL.

Partnerami Festiwalu są: Wójtowie gmin powiatu limanowskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej.

(fot. Michał Wojtas)

Galeria

Wróć do góry