Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Podczas 49. Limanowskiej Słazy odbędzie się kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej

Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w wydarzeniach towarzyszących 49. Festiwalowi Folklorystycznemu „Limanowska Słaza”. Od 15 do 19 listopada, czekać nas będą nie tylko występy na scenie, ale także wystawa oraz kiermasz rękodzieła.

Od lat, festiwalowi towarzyszy kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła, który stał się już nieodłącznym elementem „Limanowskiej Słazy”. W trakcie 4 dni festiwalowych, na przybyłych do Limanowskiego Domu Kultury widzów, czekać będą stoiska ze strojami ludowymi, koralami, biżuterią, haftowanymi i szydełkowanymi pracami, ceramiką, rzeźbą, obrazami i wieloma innymi pracami wykonanymi przez twórców z bliższych i dalszych okolic. Wszystkie stoiska będą znajdować się w holu Limanowskiego Domu Kultury.

W przerwie między występami będzie można również odwiedzać Miejską Galerię, gdzie będzie się mieścić wystawa „Pędzlem, Dłutem, Sercem” zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej we współpracy z LDK. Podczas wystawy będzie prezentowane malarstwo i rzeźba. Zgromadzone na wystawie prace, powstałe z potrzeby serca, nawiązują do bogactwa rodzimych tradycji i kultury. W wystawie udział bierze pięciu artystów: Maria Hebda, Krzysztof Kuczaj, Jakub Puchal, Władysław Raczek oraz Marian Wójtowicz, którzy posiadają bogaty dorobek twórczy. Bohaterów wystawy różni technika artystyczna, poziom wrażliwości i ekspresja, łączy natomiast znawstwo kultury regionu i pasja twórcza. Dlatego wszystkie zgromadzone na wystawie prace są niepowtarzalne i mają w sobie cząstkę limanowskiej duszy, wymownie więc towarzyszyć będą „Limanowskiej Słazie”. Więcej o wystawie na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/aktualnosci/49-limanowska-slaza-zapraszamy-na-wernisaz-wystawy-pt-pedzlem-dlutem-sercem

Gorąco zachęcamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących tegorocznej „Limanowskiej Słazie”.

Przypominamy, że 49. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” potrwa od 15 do 19 listopada.

49. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Festiwal jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz MCK „Sokół” w Nowym Sączu.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa.

Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Mieczysław Uryga Starosta Limanowski, Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

Patronat Medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Kraków, Radio RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska, portal limanowa.in oraz Telewizja Internetowa TV28.

Sponsorami festiwalu są: Bank Spółdzielczy w Limanowej, PBM Sułkowscy Sp.J., Fundacja Warbud – Warto pomagać, Limbudex, Kulinar, Gold-Drop, Electrical, Łomzik, Laskopol.

Partnerami Festiwalu są: Wójtowie gmin powiatu limanowskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wróć do góry