Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Niebawem wyjątkowe spotkanie ze Świętym Mikołajem w LDK

Przyjście Świętego Mikołaja to wielkie wydarzenie dla wszystkich dzieci. Staranne przygotowania do tego wyjątkowego dnia wprowadzają niezwykłą magię oraz radość zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Napisany list z życzeniami, słodki poczęstunek dla brodatego gościa oraz niecierpliwe wyczekiwanie dzwonków sań to nieodłączne elementy świąt.

Co roku od wielu już lat Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają Świętego Mikołaja, który w tym roku w niedzielę 3 grudnia w sali widowiskowej spotyka się z dużym gronem dzieci. Grudniowe „Spotkanie ze Świętym Mikołajem” wpisało się już na stałe w kalendarz wydarzeń organizowanych przez LDK.

O godzinie 13:00 w sali widowiskowej będzie miał miejsce spektakl dla dzieci pt.: „Świąteczna Gorączka” w wykonaniu Teatru Bajaderka z Krakowa. Przeżyjecie niezapomniane chwile, które doprowadzą Was do śmiechu, wzruszeń, ale i przemyśleń Bożonarodzeniowych.

Razem z bohaterami przedstawienia przeniesiemy się na Biegun Północny, gdzie poznamy dwa zaprzyjaźnione ze sobą elfy. Prace w Fabryce Świętego Mikołaja idą pełną parą. Wszystkie prezenty muszą być spakowane na czas, więc Elfunia i Elfinio dwoją się i troją aby wszystko było dopięte na ostatni, elficki guzik! Lecz nie wszystkim udziela się ich świąteczny nastrój…

W zimowej dolinie, w ciemnej jaskini mieszka złośliwy Gnomek, który nie cierpi świąt Bożego Narodzenia. Postanawia je zepsuć, kradnąc Świąteczny Worek na prezenty należący do Świętego Mikołaja! Bez niego prezenty nie będą mogły trafić do dzieci na całym świecie! Elfy postanawiają wyruszyć w pościg za niesfornym złodziejaszkiem, natrafiając na różne po drodze przygody… Tylko czy uda im się odzyskać zgubę na czas? Czy świąteczne, ciepłe światło zaświeci nawet w ciemnej i zimnej jaskini? I kogo tak dopadła „Świąteczna Gorączka”?

Około godziny 14:00 nastąpi również uroczyste rozdanie nagród w IV konkursie plastycznym „Świąteczna bombka bożonarodzeniowa”, w którym brały udział dzieci z Gminy i Miasta Limanowa.

Ponadto około godzinie 14:30 (bezpośrednio po rozdaniu nagród) będzie możliwość osobistego spotkania ze Świętym Mikołajem oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Dodatkowo na dużej scenie będą miały miejsce animacje i zabawy.

W ramach wydarzenia między godziną 14:00 a 17:00 na holu głównym LDK na dzieci będą czekały dodatkowe atrakcje:
• fotobudka,
• gry wielkoformatowe,
• świąteczne warsztaty kreatywne,
• słodki poczęstunek.

Organizatorzy: Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury
Partnerzy:  Teatr Bajaderka, Mkbudka
Sponsorzy: Hurtownia wielobranżowa Biedroń, Tymbark, Lody Koral, Hurtownia Wrona Sp.j.
Patroni Medialni: RDN Nowy Sącz, TV28, Limanowa.in, Gazeta Krakowska

WSTĘP NA WYDARZENIE JEST BEZPŁATNY!

W tym dniu zapraszamy również na seanse filmowe:
• „Życzenie” – godz. 12:00; 13:34
• „Trolle 3” – godz. 15:30; 18:15

Ceny biletów kinowych do nabycia w kasie kina Klaps według regularnego cennika.

ZAPRASZAMY!

Wróć do góry