Deklaracja dostępności
Kultura

Najpiękniejsze bombki wybrane – wyniki IV konkursu plastycznego „Świąteczna bombka bożonarodzeniowa”

W piątek 24 listopada w Limanowskim Domu Kultury odbyły się obrady komisji artystycznej IV konkursu plastycznego „Świąteczna bombka bożonarodzeniowa”. Konkurs, w którym mogły brać udział dzieci i młodzież mieszkające w Limanowej i na terenie gminy Limanowa ponownie udowodnił jak wielkie talenty mieszkają obok nas.

Do tegorocznej edycji konkursu zostało zgłoszonych 137 prac. Motywem przewodnim tej edycji był pejzaż zimowy. Każda bombka miała zawierać element zimowego krajobrazu – co każdy uczestnik również opisywał w karcie zgłoszenia.

LDK dziękuje wszystkim biorącym udział w konkursie za zaangażowanie oraz ukazanie w bardzo ciekawy i inspirujący sposób różnych zimowych krajobrazów, a z zwycięzcom GRATULUJE!

Organizator konkursu – LDK –  zaprasza wszystkich laureatów na wręczenie nagród, którymi będą dyplomy oraz bony na nagrody rzeczowe, które odbędzie się w niedzielę  3 grudnia br. ok godz. 14:00 w sali widowiskowej (bezpośrednio po spektaklu „Świąteczna gorączka”) podczas MIKOŁAJEK w LDK. Zapraszamy także wszystkich pozostałych uczestników konkursu po odbiór dyplomów za udział – będą one do odebrania w kasie kina.

Nagrodzone bombki oraz wszystkie pozostałe prace biorące udział w konkursie, będzie można podziwiać w holu Limanowskiego Domu Kultury.

TUTAJ można obejrzeć galerię zdjęć z obrad Komisji oraz nagrodzone prace.

Poniżej – protokół z obrad Komisji Artystycznej.

PROTOKÓŁ
z posiedzenia Komisji Artystycznej
IV Konkursu Plastycznego na „Świąteczną bombkę bożonarodzeniową”
24.11.2023 r.
Limanowski Dom Kultury

Komisja w składzie:
    –    dr Jacek Dudek – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby, wykładowca na macierzystej uczelni;
    –    Zofia Ślezak – absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu – specjalność sztukatorstwo, instruktor plastyk w Limanowskim Domu Kultury;
    –    Lidia Marek – Jurkowska – pracownik Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, kustosz i opiekun zbiorów bibliotecznych i artystyczno-historycznych, pasjonat kaligrafii
    –    Joanna Michalik – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej

po ocenieniu 137 prac postanowiła przyznać następujące nagrody:

W kategorii od 7-10 lat:

I miejsce i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 300 zł otrzymuje Łucja Garczyńska z Limanowej.
II miejsce i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 200 zł otrzymują ex aequo Przemysław Bargieł z Męciny oraz Igor Bubula z Rupniowa.
III miejsce i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 100 zł otrzymują ex aequo Rita Szewczyk z Limanowej, Tobiasz Ryś z Limanowej, Mateusz Ryś z Limanowej oraz Wojciech Małucha z Limanowej.

Wyróżnienie i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 50 zł otrzymują Jan Dębski z Limanowej, Michał Pająk z Siekierczyny, Ignacy Ibek z Męciny, Dominik Kruczek ze Starego Rybia, Norbert Czachurski z Limanowej, Szymon Janiczak z Limanowej, Tomasz Czachurski z Limanowej, Fabian Szymoniak z Siekierczyny oraz Krzysztof Pietrzak z Mordarki.

W kategorii od 11-15 lat:

I miejsce i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 300 zł otrzymuje Sergiusz Bubula z Rupniowa.
II miejsce i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 200 zł otrzymuje Karolina Kończak ze Starej Wsi.
III miejsce i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 100 zł otrzymują ex aequo Agata Pietrzak z Mordarki oraz Aleksandra Kaleta z Rupniowa.

Wyróżnienie i nagrodę w postaci bonu na zakup nagród rzeczowych o wartości 50 zł otrzymują Aleksandra Jabłońska z Męciny oraz Sabina Szymoniak z Sierkierczyny.


Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Miasto Limanowa, Gminę Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury.
         
Na tym protokół zakończono i podpisano.

Galeria

Wróć do góry