Deklaracja dostępności
Turystyka i Sport

Kolejne sukcesy karateków ARS Limanowa – JONIEC Team

10 medali i drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej na międzynarodowym turnieju w Jastrzębiu Zdroju.

W sobotę 28 października w Jastrzębiu Zdrój odbył się XV Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin „Carbon Cup” z udziałem ponad 300 zawodników z 28 klubów.

Do rywalizacji w tegorocznej edycji tego prestiżowego turnieju przystąpiło szesnaścioro karateka ARS Limanowa – JONIEC Team w składzie: Natalia Malec, Zosia Klos, Magdalena Florek, Nikola Kądziołka, Maciej Kądziołka, Oliwier Kądziołka, Krystian Kądziołka, Jacek Stachoń, Dawid Florek, Jakub Banach, Mikołaj Limanówka, Filip Limanówka, Jan Śliwa, Adrian Kamenczak, Tomasz Iwański i Bartłomiej Wygoda. Zawodnikom tradycyjnie towarzyszyło liczne grono ich wiernych kibiców, czyli ich rodzice oraz ich trener shihan Arkadiusz Sukiennik (5 Dan).

Młodzi karatecy ARS LimanowaJONIEC Team kolejny raz zaprezentowali się bardzo dobrze. W mocno obsadzonym i wymagającym turnieju młodzi wojownicy wywalczyli aż 10 medali, w tym: 3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe.

Medale wywalczyli:
1.
Nikola Kądziołka – złoty w kumite juniorek -55kg
2. Maciej Kądziołka – złoty w kumite kadetów mł -30 kg
3. Jacek Stachoń – złoty w kumite kadetów -40 kg
4. Tomasz Iwański – srebrny w kumite juniorów -75 kg
5. Magdalena Florek – srebrny w kumite młodziczek -45 kg
6. Jakub Banach – srebrny w kumite kadetów +40 kg
7. Natalia Malec – brązowy w kumite kadetek mł. +25 kg
8. Dawid Florek – brązowy w kumite juniorów -65 kg
9. Bartłomiej Wygoda – brązowy w kumite juniorów -65 kg
10. Mikołaj Limanówka – brązowy w kumite młodzików -50.

Mimo, że nie udało się wywalczyć miejsca na podium to na gratulacje zasługują pozostali reprezentanci naszego klubu: Zosia Klos, Filip Limanówka, Jan Śliwa, Krystian Kądziołka i Adrian Kamenczak. Szczególnie podkreślić trzeba udany start Adriana Kamenczak, dla którego był to pierwszy turniej po dwuletniej przerwie w treningach. Adrian w pierwszej walce zmierzył się z bardziej doświadczonym i kilkanaście kilogramów cięższym rywalem. Po dwóch rundach zaciętej, męskiej walki sędziowie zdecydowali pod jej koniec, że Adrian wykonał nieprzepisową technikę i ukarali naszego zawodnika ujemnym punktem i jednocześnie nie zaliczyli Adrianowi kopnięcia, które ten wykonał w głowę rywala. Ta niefortunna decyzja sędziów spowodowała, że Adrian przegrał tą walkę. Mimo tej pechowej decyzji sędziów uważamy, że był to bardzo dobry start i powrót Adriana do rywalizacji sportowej na tatami.

Postawa i ilość zdobytych przez limanowskich karateka skutkowała tym, że w klasyfikacji drużynowej ARS Limanowa – JONIEC Team uplasował się na drugiej lokacie.

Wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali klub i Miasto Limanowa podczas turnieju w Jastrzębiu Zdrój serdecznie gratulujemy dobrej postawy, osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorem zawodów był Jastrzębski Klub Kyokushin Karate „KUMITE” kierowany przez shian Janusza Piórkowskiego (5 Dan). Nad prawidłowym przebiegiem tegorocznego turnieju pieczę sprawowali: shihan Robert Kopciowski (6 Dan) i shihan Arkadiusz Sukiennik (5 Dan), którzy pełnili rolę odpowiednio: sędziego głównego i sędziego technicznego turnieju.

Karatecy ARS Limanowa składają serdeczne podziękowania wspierającym działalność klubu firmom: JONIEC, PDM LIMDROG, PAK-FOL oraz Urzędowi Miasta Limanowa na czele z Burmistrzem Władysławem Biedą.

Galeria

Wróć do góry