Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

Kino KLAPS zaprasza na specjalny pokaz filmu „DODEK NA FRONCIE” z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Kino Klaps w Limanowej zaprasza na specjalny pokaz filmu „Dodek na froncie” z okazji Święta Niepodległości, który będzie mieć miejsce 11 listopada o godz. 16:15 w sali kameralnej.

„Dodek na froncie” to czarno-biały polski film fabularny w reżyserii Michała Waszyńskiego z 1936 roku z Adolfem Dymszą w roli głównej. 

Podczas meczu piłkarskiego Kraków – Moskwa Dodek fauluje zawodnika rosyjskiego… Wybucha I Wojna Światowa. W opuszczonej chacie Dodek – poddany CK Austrii – przykrywa się płaszczem oficera rosyjskiego i jako taki zostaje odbity przez wojska rosyjskie, które przeszły do natarcia. Wzięty za oficera rosyjskiego kwateruje w polskim dworze. Jego ordynansem jest ów sfaulowany piłkarz. Dodek leczy chorych żołnierzy rosyjskich, zaleca się do pokojówki Zuzi, zdobywa względy pani pułkownikowej, doprowadza do fałszywego alarmu, wywołuje skandal w czasie wizyty Wielkiego Księcia. Zdemaskowany i wzięty za szpiega salwuje się ucieczką. Z opresji ratuje go atak legionistów, którzy przerywają front. Dodek wraca do swoich.

To klasyczna komedia nieporozumień, która od ponad 80 lat rozbawia starszych i młodszych.

Bezpłatne wejściówki na pokaz filmu można odebrać w kasie Klaps w godzinach pracy kina.

Wróć do góry