Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

„Figurant” 9 listopada w Kinie Seniora

Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkie osoby powyżej 60. roku życia do udziału w Kinie Seniora. Kino Seniora to filmowy cykl, w ramach którego raz w miesiącu na seniorów czeka pokaz filmu w niższej cenie i o dogodnej porze.

9 listopada o godz. 12:00 obejrzeć można będzie historię, która wydarzyła się naprawdę – opowieść o człowieku który jest gotów poświęcić wszystko aby osiągnąć cel – „Figurant”.

„Figurant” to opowieść o agencie komunistycznej służby bezpieczeństwa, który przez 20 lat inwigilował Karola Wojtyłę. Dzięki nietypowemu protagoniście film w unikalny sposób pokazuje znane fakty (walka o budowę kościoła w krakowskiej Nowej Hucie, inwigilacja środowisk kościelnych prowadzona przez SB). „Figurant” nie jest opowieścią biograficzną o przyszłym papieżu, Karol Wojtyła jest tu tylko katalizatorem działań. Dla awansów, pieniędzy i kariery bohater filmu coraz dalej przesuwa granice moralnych kompromisów, a inwigilacja Wojtyły staje się jego obsesją. Bohater filmu wchodzi coraz głębiej w wyizolowany, niemoralny świat tajnych służb i stacza się w otchłań samotności, zła i zbrodni.

Kino Seniora to projekt kina Klaps skierowany do najstarszej grupy widzów. Celem wydarzenia jest nie tylko prezentacja ciekawych, wartościowych i premierowych filmów, ale także umożliwienie seniorom aktywnego uczestnictwa i spędzenia wolnego czasu w miły sposób. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają kino i chcieliby podzielić się swoimi wrażeniami na temat obejrzanych filmów z innymi osobami.

Film polski.

Bilety w cenie 14 zł można nabyć w kasie kina Klaps, biletomacie lub online TUTAJ.

Przed seansem na seniorów czekał będzie poczęstunek.

Kino Klaps zaprasza!

Wróć do góry