Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

15 listopada rozpocznie się święto limanowskiego folkloru – 49. Festiwal „Limanowska Słaza”

W środę 15 listopada w Limanowskim Domu Kultury rozpocznie się jedno z największych wydarzeń folklorystycznych w regionie – 49. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza”, który trwa nieprzerwanie od roku 1975 i przyciąga tłumy entuzjastów kultury ludowej.

W tym roku wydarzenie po raz pierwszy potrwa aż 5 dni. Festiwal rozpocznie się 15 listopada, kiedy to od godz. 15:00 będzie można śledzić pierwsze zmagania konkursowe.

Oficjalne rozpoczęcie festiwalu będzie mieć miejsce o godz. 17:15, a po nim dalej będziemy mogli być świadkami występów uczestników w 9 kategoriach konkursowych.

W czwartek 16 listopada przesłuchania rozpoczną się o godz. 14:00, w piątek 17 listopada o godz. 15:00, a w sobotę 18 listopada – ponownie o godz. 14:00. W sobotę 18 listopada o godz. 20:00 będzie miał także miejsce gościnny koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Krąg” ze Szczecina.

Zakończenie festiwalu odbędzie się w niedzielę 19 listopada o godz. 15:30. Poznamy wówczas laureatów wydarzenia, a podsumowaniem wydarzenia będzie występ Grupy Dziecięcej Zespołu Regionalnego „Limanowianie”.

Jak zawsze festiwalowi towarzyszyć będzie kiermasz sztuki ludowej i rękodzielniczej, a także wystawa „Pędzlem, dłutem, sercem” w Miejskiej Galerii Sztuki, zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z LDK.

Cały program znajduje się  na plakacie Festiwalu, a z kolejnością prezentacji można zapoznać się na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/aktualnosci/padl-kolejny-rekord-przedstawiamy-program-wystepow-49-limanowskiej-slazy

Wstęp na wydarzenie WOLNY!

49. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Festiwal jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz MCK „Sokół” w Nowym Sączu.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa.

Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Mieczysław Uryga Starosta Limanowski, Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

Patronat Medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Kraków, Radio RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska, portal limanowa.in oraz Telewizja Internetowa TV28.

Sponsorami festiwalu są: Bank Spółdzielczy w Limanowej, PBM Sułkowscy Sp.J., Fundacja Warbud – Warto pomagać, Limbudex, Kulinar, Gold-Drop, Electrical, Łomzik, Laskopol.

Partnerami Festiwalu są: Wójtowie gmin powiatu limanowskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wróć do góry