Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Wrzesień u Zuchów i Harcerzy z ZSP nr 1

Zuchy i harcerze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Limanowej wraz ze swoimi opiekunami dh. Ewą Opoką i dh. Grażyną Nowak rozpoczęli nowy rok harcerski. Najpierw delegacje Gromady i Drużyny uczestniczyły w inauguracji roku harcerskiego zaprzyjaźnionej drużyny ze Słopnic. Była msza św., a po niej harcerskie ognisko, pląsy, śpiew i zabawy. Nieocenioną pomoc okazali Rodzice Zuchów, którzy chętnie biorą udział w harcerskich wydarzeniach.

Zuchy i Harcerze dziękują Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach Renacie Młynarczyk-Pach oraz Druhnom za zaproszenie.

W dniach 22 i 23 września  odbył się  biwak integracyjny Hufca Gorczańskiego i jednocześnie inauguracja roku w  środowiskach. Gromada Zuchowa i Drużyna Harcerska z „Jedynki” oraz Rodzice pojechali licznie do Łostówki, gdzie wspaniale i po harcersku uczestnicy spędzili czas. Zuchy i harcerze wzięli udział w grze terenowej, a starsi Wędrownicy (licealiści) w grze nocnej. Wszystkie harcerskie serca z Mszany Dolnej, Lubnia, Słopnic, Limanowej zgromadziło wieczorne ognisko. „Tańczyły z iskry z gwiazdami, a my śpiewaliśmy w ten radosny czas!”. Na koniec sprawdzili się w grze Paintball.

Zuchy i Harcerze dziękują Komendzie Hufca Gorczańskiego za kolejny udany biwak.

Galeria

Wróć do góry