Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Uczniowie SP nr 2 i ZSP nr 4 spotkali się z ratownikiem GOPR

Bezpieczeństwo w górach było tematem spotkań, które miały miejsce w szkole Podstawowej nr 2 oraz Zespole szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej. Uczniowie placówek oświatowych spotkali się z ratownikiem GOPR z Grupy Podhalańskiej Pawłem Michalikiem.

Pan Paweł w sposób bardzo ciekawy opowiedział o specyfice pracy ratowników górskich oraz ich ważnej roli w ratowaniu ludzi w szczególnie trudnych górskich warunkach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć filmiki z akcji ratowniczych oraz zapoznać się ze sprzętem ratowniczym, który  pomaga w ratowaniu ludzkiego życia na trudnych szlakach górskich. Niemałym zaskoczeniem dla uczniów była obecność psa tropiącego, wytresowanej suczki do pracy w ciężkich warunkach o imieniu Siajba. Pan Paweł pokazał uczniom w skrócie jak wygląda trening posłuszeństwa dla psa, a także kilka zabawnych sztuczek.

Bogate doświadczenie i ciekawe historie opowiedziane przez Gościa uczyniły zajęcia bardzo interesującymi. Uczniowie wyszli po spotkaniach bogatsi o wartościowe informacje, które zapewne pozwolą im na bezpieczniejsze i bardziej świadome poruszanie się w górskim terenie.

 

Galeria

Wróć do góry