Deklaracja dostępności
Edukacja
.cls-1{fill:none;stroke:#000;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;stroke-width:1.5px;}

Tydzień Uczniowskiej Supermocy w Szkole Podstawowej nr 3

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej podjął się zorganizowania Tygodnia Uczniowskiej Supermocy. Ta ogólnopolska akcja została zorganizowana przez Joannę Gadomską („Biologia z Blondynką”) oraz Katarzynę Włodkowską („Facetka od polaka”). Patronat medialny nad akcją sprawowali m. in.: EDICO- Centrum Rozwoju Edukacji, Głos Nauczycielski, Progresownia, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile i Koninie, Edukacje-Inspiracje, Superbelfrzy i inni.

Uczniowie nie zawsze zdają sobie sprawę ze swoich umiejętności, projekt miał na celu uświadomienie uczniom ich mocnych stron, zaprezentowanie uczniowskich talentów, budowanie poczucia zarządzania własnym czasem, a przez to wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku.

Hasło tegorocznego tygodnia to: „Zostań królem/królową swojego czasu”. Wychowawcy przeprowadzili lekcje wychowawcze, na których uczniowie między innymi planowali swój idealny dzień, wyłapywali wszystkie pożeracze czasu, precyzowali swoje krótko i długoterminowe cele oraz sporządzali listę warunków, które muszą spełnić, aby je osiągnąć, przygotowywali także korony.

Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę informacyjną z podziałem zadań, a także trony dla króla i królowej czasu. Na tronach, po przeprowadzonych lekcjach wychowawczych uczniowie, świadomi jak ważne jest rozsądne gospodarowanie swoim czasem, wykonywali zdjęcia pamiątkowe. Dodatkowo klasa 2b i 4a wraz z wychowawczyniami dołączyła do obchodów tego tygodnia poprzez wykonanie zegarów do ścianki do zdjęć oraz przygotowanie gazetki ściennej z cytatami dotyczącymi czasu.

Galeria

Wróć do góry