Deklaracja dostępności
Dla mieszkańców

„Święto ognia” w październikowym KINIE DLA PAŃ

Kino Klaps w Limanowej zaprasza wszystkie Panie do udziału w cyklu filmowym KINO DLA PAŃ. To okazja nie tylko do obejrzenia dobrego filmu, ale także do spotkania się, spędzenia czasu we wspólnym gronie. Nadchodzące wydarzenie już 20 października.

W październikowym KINIE DLA PAŃ obejrzeć można będzie podnoszący na duchu film „Święto ognia”, który powstał w oparciu o uwielbiany przez czytelników i uhonorowany nagrodą literacką im. Norwida książkowy bestseller 2021 roku, autorstwa Jakuba Małeckiego.

W głównych rolach zobaczymy debiutującą studentkę Akademii Teatralnej Paulinę Pytlak i tancerkę Baletu Narodowego Joannę Drabik, którym towarzyszyć będą: Tomasz Sapryk, Kinga Preis, Karolina Gruszka, Katarzyna Herman i Mariusz Bonaszewski. Producentem „Święta ognia” jest Opus Film – studio odpowiedzialne za spektakularne, międzynarodowe sukcesy polskiego kina, w tym uhonorowaną Oscarem dla Najlepszego filmu nieanglojęzycznego „Idę” oraz nagrodzoną w Cannes „Zimną wojnę”.

Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma ze starszą siostrą Łucją (Joanna Drabik) – wschodzącą gwiazdą Baletu Narodowego, będącą u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek (Tomasz Sapryk). Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina (Kinga Preis). To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją radość życia, poznają siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.

Pokaz filmu to jednak nie wszystko! Przed seansem będzie można odwiedzić stoiska promocyjne i degustacyjne, porozmawiać i spędzić wspólnie czas, a także wziąć udział w konkursie z nagrodami. Tym razem zabawę konkursową przygotują dla nas panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej, które zaproszą nas do udziału w Literackim Kole Fortuny. Oto zapowiedź konkursu:

„Chcesz spróbować swych sił w quizie o najsłynniejszych zekranizowanych powieściach polskich? Zapraszamy do wspólnej zabawy. Do wyboru będą między innymi takie motywy jak: najpopularniejsze role kobiece, męskie, najpiękniejsze sceny romantyczne, tragiczne miłości, zbrodnie i wiele innych. Pytania będą dotyczyły znanych i cenionych polskich powieści, które znalazły się na dużym ekranie, a które każda z nas doskonale zna z książki, kina czy telewizji.”

A zatem wielkie emocje gwarantowane!

Partnerami i sponsorami wrześniowego Kina dla Pań są:

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej

Gabinet Masażu „Lawenda”,

Gabinet kosmetyczny „Gabriela”,

Herbal Med,

Duolife,

NuSkin,

Oriflame,

Mary Kay,

Avon,

Termy Gorce,

Raypath International,

Forever

Depil Concept Nowy Sącz,

START O GODZ. 19:00! Seans filmu rozpocznie się bezpośrednio po zabawie konkursowej, ok. godz. 20:30.

Ograniczenie wiekowe: 16+

Bilety w cenie 23 zł można nabyć w kasie kina, w biletomacie lub online TUTAJ

Wróć do góry