Deklaracja dostępności
O mieście

„Sukces Kadencji” – nagroda dla Miasta Limanowa w Rankingu pisma „Wspólnota”

Miasto Limanowa zajęło IX miejsce w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” w kategorii Miasta Powiatowe, podsumowującym kadencję 2018-2023. Przyznaną nagrodę Burmistrz Miasta Władysław Bieda odebrał podczas XXI Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, które w dniach 11-12 października br. odbyło się  w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Ranking Sukces Kadencji dotyczył miast wojewódzkich, miast na prawach powiatu i miast powiatowych, w której to kategorii nagrodzone zostało Miasto Limanowa zdobywając IX pozycję.

Wachlarz czynników, które zadecydowały o sukcesie samorządów w rankingu Sukces Kadencji  był bardzo szeroki – od dochodów przez rozwój gospodarczy i infrastrukturę po usługi społeczne – było to około 20 wskaźników obrazujących jak zmieniała się sytuacja w ciągu kilku lat związana m.in. z rozwojem gospodarczym, rozbudową infrastruktury technicznej w samorządach, czy też polityką społeczną.

Samorządowe Forum Kapitału i Finansów jest jednym z najważniejszych wydarzeń konferencyjnych w kalendarzu samorządowców, które od kilku już lat gości w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Podczas dwudniowego wydarzenia odbywają się panele dyskusyjne i konferencje w trakcie których dyskutuje się o problemach wykorzystania zasobów i aktywów jakimi dysponuje samorząd, by jak najskuteczniej realizować strategie i zadania o charakterze lokalnym. Spotkanie liderów samorządu, finansów i biznesu jest również okazją do wręczenia wyróżnień w Rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

(foto: www.wkatowicach.eu)

Galeria

Wróć do góry